Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Gurbetçilere 2 bin euro ‘vatana destek vergisi’ mi geliyor? DMM'den açıklama

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) Gurbetçilerden 2 bin Euro 'vatana destek vergisi' alınacağı yönündeki iddiaları yalanladı. DMM'den yapılan açıklamada, "Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanma aşamasında olan yeni vergi paketinde yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza herhangi bir başlık altında vergilendirme çalışması söz konusu değildir" ifadelerine yer verildi.

Gurbetçilere 2 bin euro ‘vatana destek vergisi’ mi geliyor? DMM'den açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), gurbetçilerden yıllık 2 bin Euro "vatana destek vergisi" alınacağı iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

DMM'nin sosyal medya hesabından, "Gurbetçiler yıllık 2 bin Euro vatana destek vergisi verecek" iddialarına ilişkin açıklama yapıldı.

DMM'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanma aşamasında olan yeni vergi paketinde yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza herhangi bir başlık altında vergilendirme çalışması söz konusu değildir. Bahse konu yeni vergi paketine ilişkin piyasadaki paydaşlar tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığına sunulan öneri ve beklentiler değerlendirilmekte olup, Bakanlık tarafından son haline getirildikten sonra TBMM'ye sunulması planlanmaktadır.

Vergide adaletin daha da pekiştirilmesi ve etkinliğin artırılması amacıyla hazırlanan yeni vergi paketine ilişkin ortaya atılan iddiaların, kamuoyunda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmayı amaçladığı belirlenmiştir. Resmi kurum ve yetkililerin dışında yapılan spekülatif açıklamalara itibar etmeyiniz."

 


Haber Kaynağı : AA

vatana destek vergisi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi