Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,8436
Dolar
Arrow
32,9105
İngiliz Sterlini
Arrow
42,5815
Altın
Arrow
2535,0000
BIST
Arrow
11.089

Kayseri olaylarla ilgili olarak Göç İdaresi'nden açıklama

Göç İdaresi Başkanlığı, Kayseri'de saldırıya uğrayan Suriyelilerin sınır dışı edileceği iddiaları sonrası yeni bir açıklamada bulundu.

Kayseri olaylarla ilgili olarak Göç İdaresi'nden açıklama

Kayseri'de saldırıya uğrayan Suriyelilerin sınır dışı edileceği iddialarıyla ilgili Göç İdaresi Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı. 

Göç İdaresi, sınır dışı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Suriyeli ailenin başka bir ile gönderildiğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Bazı haber sitelerinde yer alan ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan, Kayseri’de saldırıya uğradığı için şikayetçi olan Suriyelilerin sınır dışı edileceği iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. 

Kayseri Selçuklu Mahallesinde 1 Temmuz 2024 tarihinde meydana gelen olayda, sokaktan geçen Türk vatandaşı şahıslar ile o sırada evinin balkonunda bulunan Suriye uyruklu 15 yaşındaki şahıs arasında sözlü tartışma yaşanmıştır.

Bu tartışma neticesinde Türk vatandaşı şahıslar, kendilerine hakaret ettiği iddiasıyla 5 Temmuz 2024 tarihinde Suriyeli şahıstan şikayetçi olmuştur. 

Şikayet üzerine hakkında adli işlem tesis edilen Suriyeli şahıs ile ailesinin kaydı, taraflar arasındaki olayların büyümesini önlemek ve güvenlik gerekçesiyle kendi talepleri doğrultusunda farklı bir ilimize alınmış ve nakilleri sağlanmaktadır.'


Haber Kaynağı : 12punto

göç Lan sınır dışı Suriyeli Türk vatandaşı