Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,8436
Dolar
Arrow
32,9105
İngiliz Sterlini
Arrow
42,5815
Altın
Arrow
2535,0000
BIST
Arrow
11.089

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Tanju Özcan’a çok sert sözler: ‘Kinini daha da diri tut ve kork!’

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan’ın sosyal medya mesajına çok sert karşılık verdi. Hayatını kaybettiğinde cenazesine Tanju Özcan’ın gelmesini istemediğini söyleyen Kılıçdaroğlu “Kinini daha da diri tut ve kork!” dedi. İki isim arasındaki tartışmaya dair CHP Sözcüsü Deniz Yücel'den bir açıklama geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Tanju Özcan’a çok sert sözler: ‘Kinini daha da diri tut ve kork!’

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gazeteci Vedat Yenerer'in "En az 50 milletvekilinin parti içinde size sadık olduğu iddiası konuşuluyor. Doğru mu?” sorusuna "evet" yanıtını verdiği iddiası gündeme geldi. Haberler üzerine açıklama yapan Kılıçdaroğlu bu iddiayı yalanlayarak "Benim böyle bir açıklamam asla olmamıştır" dedi ve ekledi: "CHP'de bütün vekiller partiye sadıktır. Kişilere değil. Benim '50 milletvekili bana sadık' diye bir cümlem asla olmamıştır. CHP’de böyle bir şey mümkün değildir."

Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan ise Kılıçdaroğlu’nun yalanlamasını dikkate almayarak sosyal medya hesabından “Hatırlatmak için söylüyorum.. Geçen yıl bu zamanlar DEĞİŞİM adı altında Ankara’ya yürüyordum! Herkes sessizdi neredeyse! Yürüyüş sonunda koltuk attığım kişi Kurultay da da, şimdi yaptıklarıyla da koltuk sevdasını gösteriyor! 50 sadık vekili varmış! Sen Tanrı mısın, tarikat lideri mi? Ne demek sadık vekil?” mesajını yayınladı. 

İşte o mesaj: 

Kemal Kılıçdaroğlu yayınladığı tekzip metnini dikkate almayan Tanju Özcan’a çok sert bir mesajla yanıt verdi. 

“Sana ilk ve son kez cevap veriyorum” diyen Kılıçdaroğlu şunları yazdı: 

“Söylemediğim bir söz için ve dahi çıkan yalan haberi de tekzip ettiğim halde şu söylediklerine bak.

Ne parti ahlakımızda ne de kültürümüzde senin yaptıklarının yeri yoktur.

Cumhuriyet Halk Partisinin milletvekilleri yalnızca Anayasaya ve millete bağlıdır.

Hakarete varan ifadeler kullandın sustum.

Mustafa Kemal Atatürk'ün makamını temsil eden koltuğu fırlattın sustum.

Ama edepsize had bildirmek, kırk yetim giydirmek gibiymiş derler…

Serseri mayın gibisin. Dengeni yitirmişsin.

Bu söylemlerinle partiyi zora sokuyorsun…

Kimse söylemiyor, ben söyleyeyim; 

Aklını başına al…

Tanju, ne kadar kin varmış içinde…

Kinini daha da diri tut ve kork!

"Tanrı mısın?" Ne demek?

Allah'a sığınırım.

"Tarikat lideri misin?" Ne demek?

Hayatım tarikatlarla mücadele ederek geçti.

Eleştiri bizim partimiz için ekmek ve su gibidir, başımın üstünde yeri vardır.

Ama saygısızlığa, edepsizliğe ve arsızlığa ne ben ne de Cumhuriyet Halk Partisi müsaade etmez…

Gün olur ecel vuku bulursa cenazeme katılmanı istemiyorum...

Yazık sana, sana verdiğim emeklere…”

İşte o mesaj: 

 

Tanju Özcan, CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine verdiği yanıt üzerine yeni bir paylaşım yaptı ve 'Maalesef sebep sizsiniz, sonuç Erdoğan' ifadelerini kullandı.

İşte Özcan'ın yeni paylaşımı:

Size karşı özel bir kinim veya nefretim yok. 13 yıl boyunca başarısız olarak, koltuk sevdası uğruna bizim ve çocuklarımızın geleceğini kararttığınız için öfkem var.

Bizi, çeyrek asır süren Erdoğan iktidarına mahkûm ettiğiniz için yoğun bir kızgınlığım var.

Bu kadar ekonomik sıkıntıya ve dış politikadaki başarısızlıklara rağmen, bu beceriksiz Erdoğan’ı yenemeyip, oğlum dahil milyonlarca genci ağlatmanızı hazmedemiyorum.

Ayrıca ben değişim için Ankara’ya yürüdüm ve bu eylemi demokratik bir hak olarak gördüm. Attığım koltuk kendi koltuğumdu. Konuyu saptırmayalım. Siz hiç Atatürkçü olmadınız, partiyi sağdan transfer badem bıyıklılarla doldurdunuz.

Hayatta sizin kadar yalan söyleyen kimseyi tanımadım, bunu partililerde bilir. Ayrıca cenazeme gelme demişsiniz, siz benden önce vefat ederseniz ben o cenazeye gelmem çünkü hoca helallik istediğinde “Hakkımı helal ediyorum” diyemem.

Öyle iddia ettiğiniz gibi bende de çok hakkınız olduğuna inanmıyorum. İki sefer ön seçimle gelmiş bir Milletvekili, Tayyip Erdoğan’ın %65 oranında oy aldığı Bolu Belediyesi’ni iki sefer rekor oyla kazanmış biriyim. Ayrıca lütfen üslubunuza dikkat edin, emekli oldunuz, genel siyasete değil torunlarınıza vakit ayırınız.

Birazcık partiyi düşünüyorsanız, benim gibi siyasette başarılı olanlarla uğraşmak yerine gazetelerin bulmacalarını çözmeye çalışın.

Maalesef sebep sizsiniz, sonuç Erdoğan…

 

 

CHP'li Yücel, sosyal medya üzerinden CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasındaki tartışmaya dair açıklamada bulundu ve "Meseleyi partimizin yetkili kurullarında değerlendireceğiz" ifadesini kullandı. 

DENİZ YÜCEL ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI:

Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sosyal medya üzerinden eleştiri sınırlarını aşan kırıcı ve rencide edici ifadeler kullanmasına üzülerek tanıklık ettik. 

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyet değerlerine, Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, ülkesini ve milletini seven kişilerin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri de, kişilere değil başta Anayasamıza, milletimize, partimizin savunduğu fikirlere ve değerlere bağlıdır.  

Eleştiri ve saygı sınırları içerisinde kalmak kaydıyla her düşünce özgürce ifade edilebilir. Ancak kim olursa olsun, görevi ve konumu ne olursa olsun CHP eski Genel Başkanı hakkında eleştiri sınırlarını aşan bir üslupla paylaşım yapılmasını asla tasvip etmiyoruz. 

Sayın Kılıçdaroğlu kendisine mal edilen ve kamuoyunda tepki çeken ifadeleri tekzip etmiştir. Buna rağmen, konuyu köpürtmeye yönelik açıklamaları iyi niyetli görmüyoruz. Meseleyi partimizin yetkili kurullarında değerlendireceğiz.


Haber Kaynağı : 12punto

Tanju Özcan Kemal Kılıçdaroğlu CHP