Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Konuşmak yasak! Erdoğan'a hakaret etme gerekçesiyle, 16 yaşındaki çocuk gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyu geçerken; küfür ettiği iddiasıyla 16 yaşındaki kız çocuğu gözaltına alındı. Çocuk, bir gün boyunca gözaltında kalan çocuğun ifadesine ulaşıldı.

Konuşmak yasak! Erdoğan'a hakaret etme gerekçesiyle, 16 yaşındaki çocuk gözaltına alındı

12 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyu geçerken küfür ettiği iddia edilen 16 yaşındaki kız çocuğu bir gün boyunca gözaltına alındı. 

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, kız çocuğu, bir Cumhurbaşkanlığı korumasının talimatıyla gözaltına alındı. 

Bir gün gözaltında tutulan çocuk ifadesinde, “Bundan 6 ay önce bir kaza atlatmıştım. Olay günü de yaya geçidinde beklerken hızla gelen araca korkup tepki gösterdim. Orada Cumhurbaşkanı da dahil herhangi bir devlet görevlisinin olacağını bilmiyordum. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı dahil herhangi bir devlet görevlisine hakaret etmem söz konusu değildir. Ben lise öğrencisiyim ve şimdiye kadar bir suça karışmadım. Daha önce yaşadığım travma nedeniyle tepkim yanlış anlaşıldı ve küfür etmedim. Sadece korkup tepki verdim. Hızla geçen aracın arkasından konvoy gelince ve orada bulunan bir yetkili müdahale edince konvoyun Cumhurbaşkanı konvoyu olduğunu anladım. Suç işleme kastıyla hareket etmedim” diye konuştu. 

ADLİ KONTROL KARARI

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimi ise 16 yaşındaki çocuğu haftada bir gün imza atması ve yurtdışına çıkış yasağı şartıyla, adli kontrol kararı verip serbest bıraktı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı’na hakareti de içeren TCK’nin 299-301 maddeleri uyarında geçen yılda 972 çocuk hakkında soruşturma açıldı.


Haber Kaynağı : 12punto

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İsmail Arı