Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Metin Lokumcu davası: Savcı, polisler için beraat istedi

Artvin’in Hopa ilçesinde 31 Mayıs 2011’de AK Parti mitingi öncesi polisin sıktığı biber gazından etkilenerek yaşamını yitiren öğretmen Metin Lokumcu’nun ölümüyle ilgili davada savcı, esas yargılanan polislerin ayrı ayrı beraatını talep etti. Lokumcu ailesinin avukatı Meriç Eyüboğlu, mütalaa ile ilgili beyanında, "Mütalaa büyük bir hayal kırıklığı. Bizim söylediğimiz kanıtlar belgeler, duruşma savcısı tarafından hiç duyulmamış" dedi.

Metin Lokumcu davası: Savcı, polisler için beraat istedi

Artvin'in Hopa ilçesinde, 31 Mayıs 2011 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı dönemindeki AK Parti mitingi öncesi polisin sıktığı biber gazından etkilenerek ölen 55 yaşındaki emekli öğretmen Metin Lokumcu'nun ölümüne ilişkin 13 polisin yargılandığı davanın duruşması Trabzon 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmayı CHP milletvekilleri Tahsin Ocaklı ve Sibel Suiçmez de takip etti. Bugünkü duruşmada Lokumcu Ailesi ve avukatları ile sanıkların avukatları hazır bulundu.

Bianet'ten Evrim Kepenek'in haberine göre savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı, yargılanan polislerin ayrı ayrı beraatını talep etti.

'KALP KRİZİNDEN ÖLDÜ' VURGUSU

Protestolarda polisin zor kullanma yetkisi olduğunu belirterek olay günü polisin uyarı yaptığını ifade eden savcı, Lokumcu’nun ölümünün biber gazından kaynaklandığını ispatlanmadığını söyledi. Mütalaada ölümün kalp krizi nedeniyle gerçekleştiğini, bunun biber gazından olduğu anlamına gelmediğini belirtti.

'MÜTALAA HAYAL KIRIKLIĞI'

Lokumcu ailesinin avukatı Meriç Eyüboğlu, mütalaa ile ilgili beyanında, “Mütalaa büyük bir hayal kırıklığı. Bizim söylediğimiz kanıtlar belgeler, duruşma savcısı tarafından hiç duyulmamış. Mahkeme umarız bu yönde bir karar vermez de hayal kırıklığımız devam etmez. Mütalaaya karşı beyanda bulunmak için süre talep ediyoruz” dedi.

Mahkeme süre taleplerini kabul etti.

Bir sonraki duruşma 6 Eylül’de görülecek.


Haber Kaynağı : 12punto

mahkeme Metin Lokumcu AK Parti Artvin Biber gazı