Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,8436
Dolar
Arrow
32,9105
İngiliz Sterlini
Arrow
42,5815
Altın
Arrow
2535,0000
BIST
Arrow
11.089

THY’den 'müdür maaşı' açıklaması: Gerçeği yansıtmıyor

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, yönetim kadrosu maaşları ile ilgili açıklama yaptı. Üstün, yönetim kadrosu maaşları ile ilgili spekülasyonların gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

THY’den 'müdür maaşı' açıklaması: Gerçeği yansıtmıyor

Altı aylık enflasyon rakamlarının ardından Türk Hava Yolları’nın çalışanlarına zam yaptığı ileri sürülmüştü. Genel müdürün maaşının 1 milyon 820 bin TL oldu. Müdür yardımcısının maaşının 1 milyon 638 bin TL olduğu belirtilirken Daire Başkanının maaşının 910.000 TL olduğu iddia edildi. Müdür maaşının ise 455 bin TL olduğu iddia edilmişti. 

Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Son dönem kimi medya organlarında yer bulan Türk Hava Yolları’nın yönetim kadrosu maaşları ile ilgili spekülasyonlar gerçeği yansıtmamakla birlikte, markamızın her geçen gün yükselmekte olan değerini zedeleme amacı güden, maksatlı bir girişimdir. Yönetim kadromuz için herhangi bir maaş düzenlemesi sağlanmamış olup, geri kalan personel maaşlarında mevcut Toplu İş Sözleşmesi uyarınca gerekli düzenleme gerçekleştirilmiştir. Ülkemizin önde gelen milli değerlerinden olan markamızın bu tür spekülasyonlara mevzu edilmesini üzüntü ile karşılamaktayız. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız" ifadelerine yer verdi.


Haber Kaynağı : 12punto

thy Türk Hava Yolları