Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Uğur Dündar 'Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir oyun kuruyor' dedi. İmamoğlu ve Yavaş'ı işaret etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in görüşmesine dair yeni yorumlar yapılmaya devam ediyor. Konuyla ilgili bir yorum da gazeteci Uğur Dündar'dan geldi. Dündar, Erdoğan'ın yeni bir oyun kurduğunu söyledi.

Uğur Dündar 'Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir oyun kuruyor' dedi. İmamoğlu ve Yavaş'ı işaret etti

31 Mart yerel seçimlerinden sonra AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında merakla beklenen görüşme gerçekleşti.

Görüşmeye dair tartışmalar sürerken gazeteci Uğur Dündar'ın açıklamaları gündem oldu. 

Erdoğan ile Özel'in dün yaptıkları görüşme gündemin bir numaralı maddesi oldu. AKP Genel Merkezi'nde yapılan görüşmede neler konuşulduğuna dair tartışmalar sürerken AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün cuma namazı çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada "Türkiye'de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum. Bu adımı da atacağız" dedi.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ DETAYI

Yaşanan gelişmeleri değerlendiren gazeteci Uğur Dündar, katıldığı programda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni bir oyun kurduğunu ifade etti. Dündar, hedefin ise Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın etkisiz hale gelmesi ve Özgür Özel'in genel başkan olarak ön plana çıkarılması olduğunu aktardı.

İşte Dündar'ın açıklamasından satır başları:

"Sayın Cumhurbaşkanı kabul edelim usta bir siyasetçi. Özellikle birebir konuşmalarda çok ikna edici, empati gücü yüksek. Şimdi yeni bir oyun kuruyor. Bu oyundaki temel hedef Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ı etkisizleştirmek ve Özgür Özel'i genel başkan olarak muhatap almak, ön plana çıkarmak ve mümkün olursa ayaklarını yerden kesmek.

Bu süreç içerisinde Mehmet Şimşek ekonomiyi belli bir rayına koyabilirse, Sayın Erdoğan oyun kazanmış olacak. Bu oyunu kazandığını düşündüğü andan itibaren tekrar Cumhurbaşkanı seçilebilmenin tüm yollarını arayarak gerekirse Özgür Özel'i uçurumun başına getirerek (Bunu siyaseten söylüyorum) tak diye oradan atmak."


Haber Kaynağı : 12punto

31 Mart Yerel Seçimleri AKP Genel Merkezi CHP Genel Başkanı Ekrem İmamoğlu Mansur Yavaş Özgür Özel Uğur Dündar