Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6388
Dolar
Arrow
32,5163
İngiliz Sterlini
Arrow
40,1526
Altın
Arrow
2432,0000
BIST
Arrow
9.645

Efsane seri geri dönüyor: Matrix 5 resmen duyuruldu

Sinemaseverler Matrix'e geri dönüyor. Warner Brothers, çarşamba günü, serinin beşinci filmle devam edeceğini duyurdu.

Efsane seri geri dönüyor: Matrix 5 resmen duyuruldu

1999'da vizyona girdiğinde tüm dünyada gişe rekorları kıran Matrix filmi ardından gelen; Matrix Reloaded, Matrix Revolutions ve son olarak 2021'de izleyici ile buluşan Matrix Resurrections filmleriyle sinema dünyasının en dikkat çeken serilerinden biri haline geldi.

Şimdi bu seri beşinci bir filmle devam ediyor.

Dört filmde de yönetmenliğini Lana Wachowski'nin yaptığı seri bu defa Marslı, Cloverfield ve World War Z gibi yapımlarla tanınan Drew Goddard'a emanet.

SERİNİN YILDIZLARI DÖNECEK Mİ?

Serinin yıldızları Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie Anne-Moss, Hugo Weaving ve Jada Pinkett-Smith'in geri dönüp dönmeyeceğine dair ise henüz net bilgi yok.

2016 yılında The Martian filmiyle en iyi uyarlama senaryo dalında Oscar adaylığı kazanan Goddard, yazarlık kariyerine 90'lardaki Buffy the Vampire Slayer dizisinde başlamış ve ardından Angel, Alias ve Lost gibi dizilere yönelmiş olmasıyla dikkat çekiyor.

Ayrıca 2015'ten 2018'e kadar Netflix'te yayınlanan Daredevil'in yaratıcısı ve NBC'nin sevilen komedi dizisi The Good Place'in baş yapımcısı ve yönetmeni. 

Warner Bros Motion Pictures yapım başkanı Jesse Ehrman, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Drew, Warner Bros.'a hepimizin Matrix dünyasını devam ettirmenin inanılmaz bir yolu olacağına inandığımız yeni bir fikirle geldi; hem Lana ve Lilly'nin 25 yıl önce başlattığı şeyi onurlandırarak hem de seriye olan sevgisinden yola çıkan benzersiz bir bakış açısı sunarak.

Warner Bros Discovery'deki tüm ekip, Drew'un yeni Matrix filmini yapması ve Wachowski'lerin çeyrek asırdır burada stüdyoda inşa etttiği evrene kendi vizyonunu katması nedeniyle heyecan duyuyor."


Haber Kaynağı : 12punto

Sinema Matrix 5