Fransa'nın önemli müzelerindeki eserler sergilenecek: 'Küçük Çılgınlık adlı dijital müze ziyarete açılıyor

Fransa’nın önde gelen müzelerindeki eserlerin sergilendiği Micro-Folie 'Küçük Çılgınlık' dijital müzesi, 15 Şubat 2024’de Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi’nde Mardinlilerle buluşuyor. Dijital müze, 15 Nisan 2024 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Fransa'nın önemli müzelerindeki eserler sergilenecek: 'Küçük Çılgınlık adlı dijital müze ziyarete açılıyor

Institut français Türkiye iş birliğiyle Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi’nde 15 Şubat 2024’te açılacak Micro-Folie "Küçük Çılgınlık" dijital müzesi, ziyaretçilerini yeni teknolojiler aracılığıyla yüzyıllar öncesinden günümüze uzanan bir kültür ve sanat yolculuğuna çıkaracak. 

Dijital müze ziyaretçileri, Fransa’nın önde gelen müze ve bilim kurumlarından Versailles Sarayı, Pompidou Merkezi, Louvre Müzesi, Picasso Müzesi, Quai Branly, Philarmonie, Universcience ve Ulusal Müzeler, Grand Palais, Cite de la Musique, Orsay Müzesi'nin de aralarında olduğu 12 kurumun yüzlerce eserini rehber eşliğinde dev ekranlardan izlerken, eserler ile ilgili sırları ve oyunları tabletlerinden keşfedebilecekleri farklı bir deneyim yaşayacaklar.  

HAFTANIN 6 GÜNÜ ZİYARETE AÇIK OLACAK

5 Şubat - 15 Nisan 2024 tarihleri arasında Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi’nde rehber eşliğinde ziyaret edilecek dijital müze ücretsiz olup, haftanın 6 günü okul gruplarının ziyaretine açık olacak.

PROJE HAKKINDA

Micro-Folie “Küçük Çılgınlık” izleyicilerine kültürel kurumların hazinelerine dijital ortamda ulaşılabilirlik sağlamak, yeni eserlerin yaratılmasına öncülük etmek ve fikir alışverişinin yapılacağı bir ortam yaratmayı hedefleyen bir kültür projesidir. 


Haber Kaynağı : 12punto

Küçük Çılgınlık Fransa müze

İlgili Haberler