Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,8331
Dolar
Arrow
32,5468
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5688
Altın
Arrow
2429,0000
BIST
Arrow
9.755

Çağımızın vebası: Kanserden korunmak için yapılması gerekenler

Dünyada her yıl 10 milyon insanın ölümüne neden olan kanser, en büyük küresel sağlık sorunlarından biri. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre, 2050’de dünyadaki yeni kanser vakalarının 35 milyonu bulacağı öngörülüyor. 1-7 Nisan Kanser Haftası kapsamında açıklamalarda bulunan doktorlar, kanserden korunmanın yolunun güçlü bir bağışıklık sisteminden geçtiğine dikkat çekti.

Çağımızın vebası: Kanserden korunmak için yapılması gerekenler

Sağlıksız beslenmeden aşırı kiloya, tütün ve alkol kullanımından aşırı stres ve hareketsiz yaşama kadar pek çok faktör, kanser türlerinin yaygınlaşmasına neden oluyor.

Bu etkenler, tedavisi zor ama imkansız olmayan bir sağlık sorunu olan kanserin günümüzde çok erken yaşlarda da görülmesini tetikliyor.

Güçlü bağışıklık sisteminin insan vücudundaki kanserli hücreleri yok edebilme yeteneğine sahip olduğunu vurgulayan uzmanlar, "Hibrit tohumlar, tarım zehirleri, hatalı beslenme alışkanlıkları, alkol, sigara, düzensiz yaşam, çevre kirliliği gibi faktörler kanserin en büyük tetikleyicileri. Doğru beslenerek pek çok kanser türünün önüne geçilebilir. Kanserden korunmak için işe sofranızdan başlayın. Bağışıklığımızı doğal kalkanı olan besinlerle kanserden korunun" diye uyarıyor.

Sağlıklı bir sindirim sistemi ve bağırsak florasının da kanserden korunmada büyük bir rolü olduğunu biliniyor.

Doğru beslenme ve stres kontrolü gibi etkenlerden oluşan anti kanser stratejisinin vücudu hastalıklardan korurken, vücudun hastalık sırasındaki iyileşme sürecine güç kazandırdığı ifade ediliyor.

6 ADIMDA ANTİ KANSER STRATEJİSİ

 • İşlenmiş yiyeceklerden, şekerden uzak durun.
 • Doğal beslenmenin gücünü keşfedin.
 • Stres kontrolüne önem verin.
 • Güneşlenin.
 • Omega-3 takviyesi alın.
 • Bağırsak floranızı destekleyin.

KANSER DÜŞMANI 5 BESİN

Zerdeçal: Antiviral ve antibakteriyel özelliğe sahip. Detoks etkisi yapıyor. Alzheimer’dan koruyucu etkisi bulunuyor. Karaciğeri güçlendiriyor. Bağışıklığı güçlendiriyor.

Limon: C vitamini, gripten kansere kadar her hastalığa karşı koruyucu etkiye sahip. Bol miktarda C vitamini içeriyor. Ama limondaki en önemli madde kabuğunda bulunuyor: D Limonen. Bu madde, adeta bir kanser ilacı gibi görev yaparak kanserli hücreleri öldürüyor.

Çörekotu: Çörekotunun içinde bulunan timokinon maddesi, kanserle savaşıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Doğal bir iltihap giderici. Doğal öldürücü hücreler ile makrofaj hücrelerinin sayısını ve aktivitesini artırıyor.

Yeşil Çay: Kuvvetli bir antioksidan olma özelliğine sahip. Sinir hücrelerini koruyor ve düzenliyor.

Brokoli: Tüm kanserlere karşı koruyucu etkisi bulunuyor. Değerli bir probiyotik kaynağı olma özelliğine sahip. Kilo vermeye yardımcı oluyor. Hücresel enerjiye destek sağlıyor.

KANSERE KARŞI SARIMSAK KÜRÜ

 • 20 diş sarımsak havanda (tercihen tunç veya mermer havanda) püre kıvamına gelene kadar iyice dövülür.
 • Cam bir kavanoza alınır, üzerine 1 çay bardağı ev yapımı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı süzme hakiki karakovan balı eklenir.
 • Kürü, her sabah kahvaltıdan 1 saat önce, 1 tatlı kaşığı tüketerek bir hafta uygulayın.
 • Kürün etkinliği 7. günden sonra azalmaya başlar.
 • Kanserden korunmak için senede 2 kez, sonbahar ve ilkbaharda her seferinde 15 gün boyunca uygulayın.

Haber Kaynağı : 12punto

Kanser kanserle mücadele kanser önleme yöntemleri kanser tedavisi

İlgili Haberler