Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Erdoğan- Özel görüşmesi öncesi Bahçeli'den dikkat çeken 'dosya' ve 'yüzük' göndermesi: 'Allah bana yeter...'

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP lideri Özgür Özel'e yapacağı iade-i ziyaret öncesi partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin değindiği konular ve parmağına taktığı yüzükte yazan, "Allah bana yeter" yazısı ve elinde tuttuğu 'dosyayı' havaya kaldırması dikkat çekti.

Erdoğan- Özel görüşmesi öncesi Bahçeli'den dikkat çeken 'dosya' ve 'yüzük' göndermesi: 'Allah bana yeter...'

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

"GERİ KABUL ANLAŞMASI SONLANDIRILMALIDIR"

Göç ve sığınmacı akının eleştiren Bahçeli, "Sınır Aşan Göçler" çalışmasını gündeme taşıdıklarını belirterek, "Demografik istiklalimizi, demografik istikbalimizi zedeleyecek tehlikeli akımlara karşıyız, nüfus dengemizi, milli yapımızı, bu coğrafyadaki varlığımızı melezleştirecek insan akınlarının sonuna kadar karşısındayız. Ülkemizde geçici koruma statüsüyle bulunan Suriyeli sığınmacıların gönüllü, güvenli ve onurlu geri dönüşleri kademe kademe sağlanmalı, düzensiz göçün beli kırılmalı, Geri Kabul Anlaşması sonlandırılmalıdır. MHP'nin bu mühim konuya bakışı milletimizin bakışıyla bir ve aynıdır" ifadelerini kullandı.

"PARTİ OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞEN ÇALIŞMAYI..."

Ekonomideki kimi adımları olumlu bulduğunu söyleyen Bahçeli, "Dar ve orta gelirli insanımızı enflasyona ezdirmemeliyiz. Emeklilerimizin şikayetlerini kademeli şekilde dindirmeliyiz. Büyüyen, güçlenen ve gelişen Türkiye ekonomisinden her kesimin, her insanımızın adil ve hakkaniyetli pay alması için elimizden geleni yapmak durumundayız" yorumunda bulundu.

Bahçeli ayrıca, seçimlerin ardından ilk kez partisinin Kızılcahamam kampında asgari ücret ve hayat pahalılığına ilişkin, "Artışa ilişkin bir şey gelirse destekleriz" ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli o konuşmanın ardından ekonomiye ilişkin ilk kez partisinin grup toplantısında konuştu.

Elinde bulunan, "Asgari Refah Seviyesinin Endeks Üzerinden Hesaplanması Ailelere Gelir Desteği Projesi"ne ilişkin 'dosyayı' havaya kaldıran Bahçeli, "Bu proje, hayata geçmesi için parti olarak üzerimize düşen çalışmayı, diğer partilerle olan diyaloğu ve hangi kesimden olursa olsun; aç, susuz, fukara, kim varsa hepsiyle kucaklaşmayı hedef alan bir çalışmadır." diye konuştu.

'YÜZÜK' VE 'DOSYA' DETAYI

Bahçeli'nin ayrıca; grup toplantısında parmağına taktığı yüzükte yer alan, "Allah Bana Yeter" sözleri Erdoğan-Özel görüşmesi öncesi; 'normalleşme' ve 'yumuşama' söylemlerine bir eleştiri olarak yorumlandı.

Bahçeli'nin elindeki, "Asgari Refah Seviyesinin Endeks Üzerinden Hesaplanması Ailelere Gelir Desteği Projesi" isimli dosyayı havaya kaldırması ise dikkat çeken bir diğer ayrıntı olarak objektiflere yansıdı.


Haber Kaynağı : 12punto

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Erdoğan