DOLAR
Arrow
28,9919 %0,23
EURO
Arrow
31,2252 %0,16
STERLİN
Arrow
36,3918 %0,22
GR. ALTIN
Arrow
1.864,65 %1,17
Ç. ALTIN
Arrow
3.172,80 %0,55

HEDEP, AKP ile görüşmelere başladı

Gazeteci Deniz Zeyrek, HEDEP ile AKP'nin yerel seçimi de kapsayacak kimi görüşmeler gerçekleştirdiği iddiasında bulundu.

HEDEP, AKP ile görüşmelere başladı

Fox TV’de Orta sayfa programında konuşan gazeteci Deniz Zeyrek gözüyle gördüğünü söyleyerek “HEDEP ile AKP arasında arka kapı diplomasisi başladı” iddiasında bulundu.

''İKİ HEDEP YÖNETİCİSİ GÖRÜŞMEYE GİTTİ''

Zeyrek "Bakmayın Demirtaş'a selam çaktı diye eleştiriyorlar. Ben gözümle gördüm. Çok sözü dinlenen iki yönetici, aynı arabaya bindiler ve iktidardan bir isimle görüşmeye gittiler. AKP'li ismin belirlediği bir mekana gittiler, dışarıda görüştüler" ifadelerini kullandı.

''HEDEP PROTOKOL TALEP EDİYOR''

Zeyrek'in açıklaması şu şekilde:

“AKP ile HEDEP arasında arka kapı diplomasisi başladı. Gözümle gördüm 2 HEDEP yöneticisi iktidardan bir isimle görüşmeye gitti. HEDEP, güvenmediği için yazılı bir protokol istiyor, AKP tarafı vermek istemiyor. Öyle bir şey olursa, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ'la yaptığı protokol gibi... Devlet Bahçeli o an Cumhur İttifakı'nı terkeder. Çok da samimi bulmuyorum, bir taraftan CHP'yi bununla vurmaya çalışacaksınız, diğer taraftan HEDEP'le görüşmeye yapıp CHP'yi eleştireceksiniz...”


Haber Kaynağı : 12punto

HEDEP AKP Görüşme