Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,5635
Dolar
Arrow
32,3836
İngiliz Sterlini
Arrow
40,4880
Altın
Arrow
2463,0000
BIST
Arrow
9.531

Mansur Yavaş oy oranını açıkladı! 'Ankara halkı mutlu ki...'

Haymana'da konuşan Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, "Ankara halkı mutlu ki şu an yüzde 60'lara varan oy oranıyla beni seçiyor. Eğer değiştirmeseydi böyle bir memnuniyet olmayacaktı" diye konuştu.

Mansur Yavaş oy oranını açıkladı! 'Ankara halkı mutlu ki...'

CHP'nin 31 Mart 2024'te yeniden aday gösterdiği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Haymana Şehitler Meydanı'nda yurttaşlarla bir araya geldi.

Burada konuşma yapan Yavaş, televizyonlarda artık Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na kimin seçileceğinin tartışılmadığını, kazanan ve kaybeden aday arasındaki farkın ne kadar olacağının konuşulduğunu belirtti.

Görevi süresince yaptığı çalışmalara ve desteklere değinen Yavaş, "Ankara eğer beni seçmeseydi yani eski yönetimi değiştirmeseydi, bugün bu yaptığımız sosyal ve kırsal desteklerin hiçbirisi olmayacaktı. O halde Haymana'yı da değiştireceksiniz, deneyeceksiniz. El ele çalışacağız eğer olmazsa CHP Haymana Belediye Başkan adayı Levent Koç'u da değiştireceksiniz. Demokrasi böyle bir şey." diye konuştu.

"ANKARA YÜZDE 60'LARA VARAN OY ORANIYLA BENİ SEÇİYOR"

Oy oranını açıklayan Yavaş, sözlerine şöyle devam etti;

"Ankara halkı mutlu ki şu an yüzde 60'lara varan oy oranıyla beni seçiyor. Eğer değiştirmeseydi böyle bir memnuniyet olmayacaktı. Onun için değerli hemşehrilerim bu son dönemimde biz el ele vereceğiz. Siz de bizim elimizden tutun, kolumuz, kanadımız olun. Biz geçen seçim Beypazarı'nda sadece 100 oyla kaybettik. İYİ Parti'nin adayını orada desteklemiştik. Demem o ki, bir oy fazla alan mührü eline geçiriyor ve 5 yıl sizi yönetecek. Bir oy da çok önemlidir. Sadece bana oy verip, desteklediğimiz belediye başkan adayını seçmezseniz gene televizyonlarda duyacaksınız 'Bunlar topal ördek' diyecekler. Hizmetlerimizi engelleyecekler."


Haber Kaynağı : AA

Ankara Mansur Yavaş