Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Mustafa Sarıgül 12punto'ya konuştu: 'CHP buradan güçlü kadrolarla çıkacak'

CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül, 38 Olağan Kurultayı'nda 12punto'nun sorularını yanıtladı. Sarıgül yerel seçimlere ilişkin de değerlendirmede bulundu.

Mustafa Sarıgül 12punto'ya konuştu: 'CHP buradan güçlü kadrolarla çıkacak'

Kardelen İNCE-12punto.com.tr

CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül, partisinin 38.Olağan Kurultayı'nda Kurultay ve yerel seçime ilişkin 12punto.com.tr'ye değerlendirmelerde bulundu.

"GÜÇLÜ KADROLARLA BAŞARISINA DEVAM EDECEK"

Sarıgül'ün değerlendirmesi şöyle:

"Kurultayımız bir demokrasi bayramı. Türkiye'de hiçbir siyasi partinin kongresi bu kadar keyifli ve neşeli değil. Türkiye'nin her noktasından her kültürden binlerce insan burada ve Türkiye'de herkes nefesler tuttu bu kurultayı bekliyor. Genel Başkanımız da son derece toparlayıcı, Türkiye'nin konularına değinen siyasal ve sosyal birçok konuda açıklama yaptı. Bugün burada demokrasi kazanacak, Cumhuriyet kazanacak ve Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri kazanacak. Laiklik kazanacak, ulusal birlik kazanacak. Burada işçilerimiz, memurlarımız, doğayı, sanatı düşünenler, alın terini ve emeği düşünenler kazanacak. Yerel yönetimlerle de CHP buradan çok güçlü kadrolarla çıkıp yerel yönetimlerdeki başarısına devam edecek."

"YOLU AÇIK OLSUN"

Sarıgül ayrıca, adı Eyüp Belediye başkanlığıyla geçen oğlu Emir Sarıgül'ün Kurultay salonuna CHP lideri Kılıçdaroğlu ile beraber gelmesine ilişkin ise şu yorumda bulundu:

"Bir avukat, avukatlık yapıyor. Bir doktor, oğlu doktorluk yapıyor. Bir siyaset adamı, oğlu siyaset yapıyorsa başarılı oluyorsa yolu açık olsun"


Haber Kaynağı : Kardelen İnce

Mustafa Sarıgül Emir Sarıgül Kemal Kılıçdaroğlu