Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,5635
Dolar
Arrow
32,3836
İngiliz Sterlini
Arrow
40,4880
Altın
Arrow
2463,0000
BIST
Arrow
9.487

Rakibine 2 kat fark atan Mansur Yavaş'tan "Belediye Meclisi" kararı: 'İlk söyleyeceğim şey...'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yüzde 60,44 oy ile yeniden seçilen CHP’li Mansur Yavaş, yeni dönem planlarını anlattı.

Rakibine 2 kat fark atan Mansur Yavaş'tan

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, rakibi Turgut Altınok'a yüzde 28,76'lık bir fark atmıştı.

Ankara'daki yeni dönemini anlatan Yavaş, Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuştu. 

ÖNCEKİ DÖNEMDE NELER YAŞANDI?

Seçim sürecinin rahat geçtiğini ifade eden Yavaş, önceki dönemde ilçe belediye başkanlarının yaklaşımı hakkında da şunları söyledi:

“İlçe belediye başkanları ‘Mansur Beyden bir şey istemeyelim, yapamasın puan kazanamasın’ tavrındaydı. Böyle akla hayale gelmeyecek mantıkta hareket ettiler. Halbuki kendi ilçelerine kötülük ettiler, hizmet yapılmamış oldu. Ben de yanlış bir yatırım yapmak istemedim açıkçası. Aile yaşam merkezleri vb. gibi sosyal tesisleri yaptım. Daha iyi çalışabilirdik ama maalesef kabul görmedi.

İlçe belediye başkanlığı ile daha verimli çalışılabilirdi. Belediye Meclisi’ne ilk söyleyeceğim şey şu olacak: 16’sı CHP’den, 8’i diğer partilerden, bir de bağımsız belediye başkanı var. Kendilerine, ‘Gelin el ele tutuşalım siz de kendi ilçelerinize ne yapılması gerekiyorsa biz el ele verelim destek olalım’ diyeceğim. Çünkü farklı tavırları gösterenler kayboldu siyasetten. Onlara, ‘Eğer siz elimi tutmazsanız yarın seçim zamanı gidip sizi halka şikayet edeceğim’ demiştim. Seçim döneminde hakikaten gittiğim her yerde şikâyet ettim.

Elimi tutmadılar, makam odama gelmediler. Hatta 2-3 tane örnek verdim, ‘Mansur Bey’e yaptırma, kendin yap’ denmişti. Rahmetli Ayaş Belediye Başkanı, ‘Mansur Bey’le görüşmemiz yasak’ demişti. Oysa ben zamanında oğlunun avukatlığını yapmıştım. Bu tavırların sonuçları hep bunlar.”

ANKARA'NIN YENİ DÖNEMİNDE NELER OLACAK?

Yavaş, yeni dönemle ilgili olarak da şunları söyledi:

“En azından Belediye Meclisinde bekleyen, ertelenen sürekli taleplerimiz var. Onlar hemen ortaya çıkacak ve bunlarla ilgili yeni ilçe belediye başkanları da bizim tabii seyrimizi değiştirecek. Çünkü bizimle görüşmeyenlerin eksiğini bilmiyoruz. Orada ne eksik var şimdi görebileceğiz. Yeni aldığımız belediyelerde ne eksiklikler var onları da şimdi göreceğiz. Dolayısıyla bir yandan zaten kendi elimizdeki projeleri yaparken bir yandan da o ilçeden gelen taleplere de koşmaya çalışacağız.”


Haber Kaynağı : 12punto

Mansur Yavaş Ankara