Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Fatih Altaylı'dan TFF seçimleri için çok konuşulacak iddia: 'O aday Ali Koç'la görüştü...'

Gazeteci Fatih Altaylı, spor kamuoyunda tartışılan Mehmet Büyükekşi’nin başkanlık görevini yürüttüğünü TFF’deki başkanlık seçimine ilişkin kulis bilgilerini aktardı. Yarışın Büyükekşi ile Servet Yardımcı arasında geçeceğini belirten Altaylı, Yardımcı'nın daha önde olduğunu yazdı. Seçimde aday olacağı konuşulan Erdal Alkış için ciddi bir iddia ortaya atan Altaylı, "Alkış’ın geçen hafta Ali Koç ile bir araya geldiği ve uzun bir görüşme ile projelerini anlattığı bilgisi bana kadar ulaştı." ifadelerini kullandı.

Fatih Altaylı'dan TFF seçimleri için çok konuşulacak iddia: 'O aday Ali Koç'la görüştü...'

2022'de Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na getirilen Mehmet Büyükekşi, geçtiğimiz sezon yaşanan saha olaylarının ardından spor kamuoyunda en çok tartışılan isimlerin başında geldi.

Futbol gündeminde yaşanan gerginliğin ardından TFF'de olağanüstü seçim kararı alındı. Futbolda gözler yeni sezon öncesi TFF Başkanlığı seçimlerine çevrildi.

Gazeteci Fatih Altaylı, 18 Temmuz'daki seçimlere ilişkin edindiği kulis bilgilerini aktardı.

Altaylı bugünkü yazısının "TFF'dek kimler aday" başlıklı kısmında şu ifadeleri kullandı:

"EURO 2024’ten döndük şimdi futbolumuzun gündemi Federasyon seçimleri.

Şimdilik iki isim üzerinden konuşuluyor.

Büyükekşi yeniden aday olup devam mı edecek, yoksa yerine Servet Yardımcı mı gelecek!

Servet Yardımcı daha önde görülüyor.

Başından beri yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan olduğu için, Erdoğan’ın da desteklediği aday olduğu söyleniyor. Ekibinde yine Erdoğan’a yakın iş insanları var. Cemil Kazancı, Tahir Kıran, Süleyman Hurma bunların başlıcaları.

Başarısızlığına rağmen devam etmek istediği bilinen Mehmet Büyükekşi’nin ekibinden kimler olacağı ise belli değil ama mevcut yönetiminden Yusuf Günay çevresine Büyükekşi yönetiminde kalmak istemediğini söylüyormuş.

Ancak Türkiye Futbol Federasyonu Başkan adayları bu iki kişi ile sınırlı değil.

Bunlardan biri Erdal Alkış. Daha önce de TFF Başkan adayı olan ve iktidar partisine yakınlığı sır olmayan Erdal Alkış Sarıyer kulübü yöneticisi olmakla beraber Fenerbahçe sempatizanı olarak biliniyor.

Alkış’ın geçen hafta Ali Koç ile bir araya geldiği ve uzun bir görüşme ile projelerini anlattığı bilgisi bana kadar ulaştı. Ali Koç’un da Alkış’a gereken imzaları toplaması halinde gelip Kulüpler Birliği’nde sunum yapmasını istediği söyleniyor.

Adaylık için 61 imza gerekirken Alkış 50’ye yakın imza toplamayı başarmış.

Bir diğer ciddi aday ise eski Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık. Uzun zamandır futbolun içinde olan Uyanık da şu ana kadar 35 imza topladı ve 26 imza daha toplayıp aday olmaya uğraşıyor. Tüm adaylar arasında en sporcu ve en bağımsız görünen aday olan Uyanık’ın herhangi bir büyük ile de bir gönül bağı görünmüyor."


Haber Kaynağı : 12punto