Aktivist ve model Melisa Aydınalp bu kez Beyoğlu'nda görüntülendi: "Ahlâksız değilim, eylemlere devam edeceğim"

Kadın hakları ve özgürlükleri için Kadıköy'de üstsüz yürüyen aktivist ve model Melisa Aydınalp'in 1 yıla kadar hapsi istenmişti. Aydınalp, bu kez de Cihangir'de eylem düzenledi. Aydınalp, "Ahlâksız değilim, eylemlere devam edeceğim" deyip ekledi: "FEMEN'i de çağırmayı düşünüyorum"

Aktivist ve model Melisa Aydınalp bu kez Beyoğlu'nda görüntülendi:

12punto.com.tr / Özel

İstanbul Bağdat Caddesi'nde "Memelere Özgürlük" pankartıyla yürüyen model Melisa Aydınalp'in 'Hayasızca hareketlerde bulunma' suçundan 1 yıla kadar hapsi istendi. 

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Aydınalp, yurt dışı çıkış yasağı uygulanarak serbest bırakıldı.

Aktivist ve model Melisa Aydınalp, önceki gün Cihangir'de görüntülendi.

'GEREKİRSE FEMEN'İ ÇAĞIRACAĞIM'

Yurttaşların şaşkın bakışları arasında yeni bir eylem gerçekleştiren Aydınalp, "Kadın vücudu tabu olmaktan çıkmalı. Kimse kıyafet seçiminden dolayı mahkemelerde yargılanmamalı. Kadın hakları ve özgürlükleri konusunda eylemler yapmaya devam edeceğim. Gerekirse FEMEN'İ de çağırmayı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

'KIYAFET BİÇİMİMDEN UTANMIYORUM'

Sözlerini sürdüren ünlü aktivist ve model, "Bugün burada bulunma amacım kadıkların kıyafet ve haklarında özgür olabilmesi. Kendi hayatımda bu minvalde giyinen bir insanım. Kıyafet biçimimden utanmıyorum. Ahlâksız değilim" dedi.

MELİSA AYDINALP KİMDİR?

2000 doğumlu olan Melisa Aydınalp, liseyi Ortadoğu Koleji Fen Lisesinde tamamladı. 2019 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılan Aydınalp, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'de eğitim görüyor. 

Modellik kariyeri ve tarzıyla tanınan Melisa Aydınalp, özel yaşamı ve yaşam biçimiyle de gündemde yer alıyor.


Haber Kaynağı : 12punto

Melisa Aydınalp mahkeme kadın hakları Bağdat Caddesi Beyoğlu

İlgili Haberler