Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Bengisu Avcı'ya 'denizanası' engeli

Ultra maraton yüzücüsü Bengisu Avcı, 45 kilometrelik Molokai Kanalı geçişini denizanaları nedeniyle sonlandıramadı. Parkurun bitimine 2 saat kala sırt üstü yüzmeye geçen Avcı'nın, son ve en güçlü temasın ardından yüzmeyi bıraktığı bildirildi.

Bengisu Avcı'ya 'denizanası' engeli

Ultra maraton yüzücüsü Bengisu Avcı, "7 Okyanus" hedefindeki beşinci parkuru olan Hawaii'deki Molokai Kanalı geçişini denizanası temasları nedeniyle tamamlayamadı.

Bengisu Avcı İletişim Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Avcı'nın 45 kilometrelik parkurun son saatlerinde yaşadığı Manowar denizanası temasları nedeniyle tekneye çıkmak zorunda kaldığı belirtildi.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Parkurun bitimine yaklaşık 1-2 saat kala sırt üstü yüzmeye geçen Avcı'nın, son ve en güçlü temasın ardından yüzmeyi bıraktığı bildirildi. Tedavi edilen Avcı'nın sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.

Bengisu Avcı'nın, bu yıl sonunda Kuzey Kanalı'nı ve 2025'in başında Tsugaru'yu geçmeyi planladığı, Molokai parkurunun tarihinin ise daha sonra belirleneceği belirtildi.

'SPORUN DOĞASINDA OLAN BİR DURUM'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bengisu Avcı, kendisine destek olan herkese teşekkür ederek, "Okyanus suları bizim değil deniz canlılarının yaşam alanı. Bu sporun doğasında olan bir durum yaşandı. Mücadeleye devam edeceğim, denizanaları da mutlaka bana izin verecek." ifadelerini kullandı.


Haber Kaynağı : AA

Bengisu Avcı denizanası Molokai Kanalı

İlgili Haberler