Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Yemeksepeti ve Getir kurucuları tartıştı: 2 milyar doları batırdın

Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın, sponsorluk üzerinden Getir kurucusu Nazım Salur'a sataştı. Aydın'a yanıt veren Getir kurucusu Salur "Nevzat bir iş bulup kendine onunla gündem olsan. Borç falan yok. Haber asılsız. Ne kadar da seviniyorsun Getir ile ilgili olumsuz bir şey gördüğünde." yanıtını verdi.

Yemeksepeti ve Getir kurucuları tartıştı: 2 milyar doları batırdın

Ünlü yemek sipariş sitesi Yemeksepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın ile Getir'in CEO'su Nazım Salur, sosyal medyada karşı karşıya geldi.

İngiliz haber sitesi Sky News, İngiltere'den çekilen Getir'in üç yıllık sponsorluk anlaşması yaptığı Tottenham Hotspur kulübüne yaklaşık 5 milyon Sterlin borcu olduğunu iddia etti. Ancak şirket, kulübe herhangi bir borçları olmadığını “Şirketimizin, Tottenham Hotspur ile gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasından kulübe borcu yoktur" ifadeleriyle açıkladı.

Yemeksepeti'nin kurucusu Aydın, söz konusu haberi "Tatsız. Getir'in antrenman sponsoru olup 3 yıllık anlaşma imzaladığı Tottenham'a 5M pound borcu varmış. Türkler olarak Premier League'e de sirayet ettik" mesajıyla paylaştı.

"KENDİNE BİR İŞ BULUP..."

Salur, Aydın'ın paylaşımına, "Nevzat bir iş bulup kendine onunla gündem olsan. Borç falan yok. Haber asılsız. Ne kadar da seviniyorsun Getir ile ilgili olumsuz bir şey gördüğünde. Hasetliğin de bir ölçüsü olmalı" karşılığını verdi.

 

Nevzat Aydın bu mesaja ise şu yanıtı verdi:

"Kendime göre bayağı yoğunum, sağol. İçinde olduğum sektör ile ilgili - Türkiye internet ekosistemi - bayağı flaş bir gündemsiniz bence. Duyduklarımın veya bildiklerimin küçük bir kısmını bile yazmadım Nazım. 2 milyar $ batırdın da benim iki tane yazımı mı kaldıramadın? Hasetlik demişsin de; onu da çok anlamadım neye haset edeceğimi?" 

Nevzat Aydın'ın kurucu CEO'su olduğu ve 2001 yılından beri faaliyet yürüten Yemeksepeti 2015'te Delivery Hero tarafından 589 milyon dolara satın alınmıştı. Aydın,1 Kasım 2021'de CEO'luk görevini bırakmıştı.

İkili, Getir firmasının piyasaya girdiği 2015 yılında da karşı karşıya gelmişti. 


Haber Kaynağı : 12punto

yemeksepeti getir