Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Abdulkadir Selvi’den 'Kenan Sofuoğlu' yorumu: 'Suç onu milletvekili yapanda'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, eski AKP’li milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun vekilliğin yaptığı dönem için söylediği, “Hayatımın en büyük hatasıydı” sözlerine tepki gösterdi.

Abdulkadir Selvi’den 'Kenan Sofuoğlu' yorumu: 'Suç onu milletvekili yapanda'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Fatih Altaylı'ya konuk olan ve milletvekili olduğu dönemin "hayatının en büyük hatası" olduğunu ifade eden Kenan Sofuoğlu'na tepki gösterdi.

"AĞIR BİR ZULÜM GÖRMEMİŞTİR!"

Selvi, “İlk fırsatta Kenan Sofuoğlu’na işkence yaptıkları bir yer olup olmadığını soracağım. Çünkü anlattıkları yürek paralayacı. İnsanlık tarihi ‘milletvekili’ yapılmak gibi ağır bir zulüm görmemiştir. Bir insana bu kadar ağır yüklenilmez ki canım! Ne yapmışlar diyeceksiniz? Daha ne yapsınlar, AK Parti tutmuş Kenan Sofuoğlu’nu milletvekili yapmış” diye yazdı.

"İSTİFA ETSEYDİN KARDEŞİM"

Sofuoğlu’nun Meclis’e Lamborghini spor arabasıyla gelmesini, ayaklarını masanın üzerine uzatıp danışmanlarıyla çektirip “emir erlerim” diyerek paylaştığı fotoğrafı hatırlatan Selvi, “Lüks yaşamını, israfı, gariban halkımızın gözünün içine soka soka yaşasın. Ama 5 yıllık vekilliği sırasında Meclis kürsüsüne çıkıp konuşma yapmasın, seçildiği bölgenin sorunlarıyla ilgilenmesin, Türkiye’nin sorunlarına kafa yormasın. Ama Kocaeli’den seçmenler kendisini aramak gibi ‘hadsizlikte!’ bulununca ‘Böyle bir zulüm, böyle bir işkence çekilir mi?’ diye isyan etsin. O zaman istifa etmeyi bile düşünmüş. Etseydin kardeşim. Seni zorla tutan mı vardı?” ifadelerini kullandı.

Selvi, “Ama suç Kenan Sofuoğlu’nda değil, onu milletvekili yapanda” dedi.


Haber Kaynağı : 12punto

Kenan Sofuoğlu Abdulkadir Selvi