Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,5635
Dolar
Arrow
32,3836
İngiliz Sterlini
Arrow
40,4880
Altın
Arrow
2463,0000
BIST
Arrow
9.492

AKP'nin adayı Murat Kurum'dan yeni bir gaf daha

Seçime saatler kala, İstanbul'da halkın önüne çıkan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin adayı Murat Kurum'la birlikte Sultanbeyli'de seçim mitingi düzenledi. Erdoğan'dan önce mikrofona gelen Murat Kurum, seçmenlerden destek istediği sırada dikkat çeken bir gafa imza attı.

AKP'nin adayı Murat Kurum'dan yeni bir gaf daha

Sultanbeyli'de AKP'den aday olan Hüseyin Keskin'in yönettiği bölge için destek isteyen Kurum, kalabalığa "Sultanbeyli'de fetret devrine son veriyor muyuz?" diye sordu.

Ancak Kurum'un 'fetret devrine son vermek istediği' Sultanbeyli, zaten AKP'li Hüseyin Keskin tarafından yönetiliyor.

KURUM'UN GAFLARI

AKP'nin İstanbul adayı Kurum, seçim süreci boyunca yaptığı gaflarla dikkat çekti.

Kurum'un yaptığı gaflardan bazıları şöyle:

Kurum, Sultanbeyli'de yaptığı açıklamada, “Bizi arayanlar… Ayağımıza baretlerimizi çat… Başımıza baretlerimizi giymişiz, ayaklarımıza yine çizmelerimizi takmışız…” demişti.

AÇILAN METRO PROJESİ

Kurum yine burada zaten projesi biten ve 16 Mart Cumartesi günü açılacak metronun vaadini vererek, “Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattımızı hızlıca yapacağız” demişti. İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun, Kurum’un bu sözlerine karşılık X hesabından şunları yazmıştı: “16 Mart Cumartesi saat 13.30’da vaat ettiğiniz hattımız açılıyor. Tüm halkımız davetlidir. Siz de.”

ORDU CADDESİ

Fatih ilçesinde yer alan Ordu Caddesi'nin adının Ordu ilinden geldiğini sanan Murat Kurum, daha önce de şunları söylemişti: “Ordu Caddemiz var. İstanbul'da 81 ilden yaşayan kardeşlerimizin isimleri taşıyan caddelerimiz, değerlerimiz var. Ordu Caddesi'nde de cadde ve sokak sağlıklılaştırma çalışması yapılacak.”

'ÇEKMECELER'İ KARIŞTIRDI

Kurum, AKP Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay ile Küçükçekmece mitinginde konuşurken Küçükçekmece ile Büyükçekmece’yi karıştırmıştı. "Büyükçekmece bizden hizmet bekliyor" diye konuşan Kurum, uyarılar üzerine "Evet Küçükçekmece" diyerek düzeltme yapmış; ardından da “Kesin bunu haber yaparlar bugün” demişti.


Haber Kaynağı : AA