Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Ayşe Ateş: Özel, "Bu işte Bahçeli'nin dahli var mı" diye sordu

Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, Sözcü TV'de gazeteci İpek Özbey'in sorularını yanıtladı. Ateş, CHP lideri Özgür Özel'in kendisine eşinin ölümüne ilişkin olarak "Devlet Bahçeli'nin bu işte bir dahlinin olduğunu düşünüyor musun?" diye sorduğunu söyledi.

Ayşe Ateş: Özel,

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş suikasti ile ilgili eşi Ayşe Ateş çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ateş, CHP lideri Özgür Özel'in kendisine eşinin ölümüne ilişkin olarak "Devlet Bahçeli'nin bu işte bir dahlinin olduğunu düşünüyor musun?" diye sorduğunu söyledi. Ateş, "Ben Devlet Bahçeli'nin bu işle hiçbir ilgisinin, haberinin olduğunu düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Ayşe Ateş, Sözcü TV ekranlarında şu ifadeleri kullandı:

"Hepsi makamlarda oturuyor. Sayın Bahçeli'nin yapması gereken MHP ile Ülkü Ocakları ile ilişkili bu katilleri görevden alıp adaletin önüne atmak. Sayın Özgür Özel Beyefendi de kendisi bana sordu, 'Devlet Bahçeli'nin bu işte bir dahlinin olduğunu düşünüyor musun?' dedi bana. Ben Devlet Bahçeli'nin bu işle hiçbir ilgisinin, haberinin olduğunu düşünmüyorum. Onun bilgisi dışında yapıldığını düşünüyorum.

"BENİ TEHDİT ETTİLER"

Sinan'ı önce itibarsızlaştırma yoluna gittiler. Hakaretler ettiler, iftiralar attılar sonra tehdit etmeye başladılar. Açıkça, kurumsal kimliklerini kullanarak yaptılar. Kimisi MHP kimisi Ülkü Ocakları'na mensup. Sinan Ateş itibarsızlaştırılmaya çalışıldı. Bu kişiler daha sonra Sinan'ı katlettiler. Bir de bunun üzerine onu mezarında rahat bırakmadılar, iftiralara devam ettiler. Beni tehdit ettiler. Bunları yaparken bu kurumsal kimliklerini kullandılar."

"ORGANİZE BİR SUÇ ÖRGÜTÜ GİBİ HAREKET EDİYORLAR"

“Bu cinayeti işleyen bu katiller ve bunların bilgileri, yaptıkları, bindikleri arabalar, işledikleri suçlar deliller ve dosyada sabitken, hala sanki onlar tesadüfen bir araya gelmiş gibi davranıyorlar ama öyle bir şey yok. Hepsi gayet organize bir suç örgütü gibi hareket ediyorlar.”

"SİNAN ATEŞ'İN ÖNÜNE BİR ÇANTA PARA KOYDULAR 'SİYASETİ BIRAK' DEDİLER"

Bu sorunun cevabını size bir hatıramla çok güzel açıklayacağım size. Bir gün eve geldi dedi ki ‘Ayşe birileri geldi yanıma önüme bir çanta para koydular. Dediler ki al bu parayı Sinan devamı da var. Bu siyaseti bırak. Bu işleri bırak. Hayatına, keyfine, yoluna bak. Nasıl istiyorsan öyle yaşa ama bu işleri bırak kardeşim, çekil kenara. Keyfinde zevkinde yaşa. Dünyanın neresinde istiyorsan. Hayatının sonuna kadar para sıkıntısı çekmeyeceğini sana garanti ediyoruz. Tek bir şartımız var bu işleri bırak.

"BU BENCE SİNAN'IN NEDEN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜN CEVABI"

"Bu bence Sinan'ın neden öldürüldüğünün cevabı. Görevden ayrıldıktan sonra(Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı) bu teklif gelmişti. Siyaset yapma, siyasetten uzak dur. Siyasete girme, okuluna git gel. Hocalığını yap. Keyfine bak, hayatını yaşa dediler. Sinan bu teklifi yapanların kim olduğu söylemedi bana."

  •  

Haber Kaynağı : 12punto

Sinan Ateş Ayşe Ateş MHP Ülkü Ocakları