Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Başsavcı ve avukat birbirine girdi! 'Makam tuvaleti' kavgasına polis karıştı

Kaş Adliyesi’nde Başsavcı Gökhan Feyzoğlu'nun "Burası personel için" diyerek avukat Hakan Tüzen'in tuvaleti kullanmasını engellediği ve polis zoruyla Tüzen'i dışarı çıkarttığı iddia edildi.

Başsavcı ve avukat birbirine girdi! 'Makam tuvaleti' kavgasına polis karıştı

Kaş Adliyesi’nde Başsavcı Gökhan Feyzoğlu ile avukat Hakan Tüzen arasında, 'tuvalet' tartışması yaşandı.

Avukat Tüzen, tuvalete doğru yürürken Feyzoğlu "Burası personel tuvaleti" diyerek tuvaleti kullanmamasını istedi. Bu durum, Tüzen ile Feyzoğlu arasında tartışmaya neden oldu.

Başsavcının koruma polisi, Tüzen’i tuvaletten çıkardı. Olayla ilgili tutanak tutuldu.

Olay bugün saat 16.50 sıralarında Kaş Adliyesi’nde yaşandı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde avukatlık yapan Hakan Tüzen, baro odasındaki anahtarı alarak tuvalete doğru yürümeye başladı. Bu sırada Kaş Adliyesi Başsavcısı Gökhan Feyzoğlu da tuvalete doğru yürüyordu.

Halktv.com.tr'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre avukat Tüzen, elindeki anahtarla kapıyı açmak üzereyken başsavcıdan "Beyefendi burası personel tuvaleti. Aşağıda tuvalet var" diyerek tuvaletten çıkmasını istedi.

Tüzen ise "Ben de avukatım. Kaş avukatıyım" dedi.

Başsavcı, “Burası personel tuvaleti. Kullanamazsın” dedi ve dışarı çıkmasını istedi.

''BU TUVALETİ KULLANMANA İZİN VERMİYORUM''

Hakan Tüzen, tuvaleti kullandıklarını söylese de ‘kriz’ çözülemedi. "Ben başsavcıyım. Bu tuvaleti kullanmana izin vermiyorum" diyen Feyzoğlu’na, Tüzen “Avukatım ve bu tuvaleti kullanma hakkım var" karşılığını verdi.

Avukat Hakan Tüzen, yaşananlara ilişkin olayın tanıklarının imzasıyla tutanak tuttu. 

''SENİNLE UĞRAŞACAĞIM''

İmza altına alınan tutanağa göre başsavcı, avukatın ismini aldıktan sonra “Ben başsavcı olarak uğraşacağım seninle. Göreceksin. Çık dışarıya burayı kullanamazsın" dedi. Tüzen ise “Ne yapmak istiyorsan yap” şeklinde karşılık verdi.

ZORLA TUVALETTEN ÇIKARDI

Bu esnada, Başsavcı Feyzoğlu adliye polisi G.Ç. ile koruma polisi olan S’yi yanına çağırdı. Başsavcı, polislerden, avukat Tüzen’i tuvaletten çıkarması talimatı verdi. Tüzen, bu talimata karşılık, çıkmayacağını söylese de, polisler, kendisini çıkarmak için hamle yaptı.

Polislerden G.Ç. tuvaletin kapısında beklerken, başsavcının koruma polisi S, Tüzen’in yanına gelerek zorla tuvaletten çıkardı.


Haber Kaynağı : 12punto

Kaş adliyesi Avukat Başsavcı