Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Bilirkişi raporu ortaya çıktı: Yolcunun kapıyı açması motokuryeyi hayattan koparmış

İstanbul Şişli'de taksi şoförü yolcusunu indirmek için sokak başında durdu. Kadın yolcu taksiden inmek için sol arka kapıyı açtığı anda, motokurye Oğuzhan Gezer açılan kapıya çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen Gezer karşı yönden gelen minibüsün tamponuna çarparak yaralandı, hastanede yapılan 1 haftalık tedaviye rağmen kurtarılamadı. Adli Tıp Kurumu'nda 3 mühendis ve bir hukukçunun incelediği dosyada bilirkişi raporu hazırlandı. Buna göre; taksi şoförü kusursuz, yolcu kusurlu sayılırken, Motokurye Gezer, alt düzeyden tali kusurlu sayıldı.

Bilirkişi raporu ortaya çıktı: Yolcunun kapıyı açması motokuryeyi hayattan koparmış

İstanbul Şişli Mecidiyeköy'de 26 Aralık 2023 tarihinde meydana gelen kazda taksi şoförü İsa A., müşterisini indirmek için caddeye yakın bir yerde durdu. Arka koltukta oturan kadın yolcu, ücretini ödedikten sonra taksiden inmek için kapıyı açtı.

O sırada motokurye Oğuzhan Gezer taksinin sol tarafından geçmek isterken açılan kapıya çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen Oğuzhan Gezer'e karşı yönden gelen minibüs de hafifçe çarptı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerinde ilk müdahalenin ardından motokurye Oğuzhan Gezer hastaneye kaldırıldı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Polis ekipleri, hastanede tedavisi devam eden Gezer'in ifadesini aldı. Gezer, ifadesinde taksici İsa A. ve kadın yolcudan şikâyetçi oldu. Taksi şoförü İsa A., savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanmaya sevk edildi.

Hâkimlik şüphelinin adli kontrolle salıverilmesine karar verdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında kaza anına yönelik görüntülerin incelenmesi için dosyayı Adli Tıp Kurumuna gönderdi.

TAKSİ ŞOFÖRÜ KUSURSUZ, YOLCU KUSURLU SAYILDI

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre; Adli Tıp Kurumu'nda 3 mühendis ve bir hukukçunun incelediği dosyada bilirkişi raporu hazırlandı.

Raporda, kaza sırasında taksi şoförü İsa A.'nın kusursuz olduğu, hayatını kaybeden kurye Oğuzhan Gezer'in alt düzeyde tali kusurlu olduğu belirlendi.

Rapora göre, kazaya neden olan kişinin takside yolcu olarak bulunan turistin kapıyı açmasından dolayı kaynaklandığı, bu nedenle asli kusurlunun yolcu olduğu belirtildi.

Savcılığın olayla ilgili yürüttüğü soruşturma devam ediyor.


Haber Kaynağı : 12punto

motokurye Oğuzhan Gezer