Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

CHP'ye geçeceği iddiaları dillendirilen Lütfü Türkkan'dan açıklama

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, son zamanlarda kendisi hakkında konuşulan 'CHP'ye geçecek' yönündeki iddialara açıklık getirdi.

CHP'ye geçeceği iddiaları dillendirilen Lütfü Türkkan'dan açıklama

Gürkan Hacır'la Taksim Meydanı programında konuşan İYİ Partili Türkkan, CHP'ye geçeceği yönündeki iddiaları: "Ben milletvekili olmak için İYİ Parti'ye girmedim. Kırıldım diyerek asla başka partiye gitmedim. Çok ciddi fikir ayrılıklarım olması lazım. Bunu da ciddi anlamda dile getiririm. Daha oluşan bir şey yok" diyerek yalanladı.

Lütfü Türkkan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

ERDOĞAN-AKŞENER GÖRÜŞMESİNİ DEĞERLENDİRDİ

Erdoğan-Akşener görüşmesine ilişkin önceden haberim yoktu. Akşener'i de bu saçıyla ilk defa görüyorum. Daha sonra Dervişoğlu da haberi olmadığını ifade etti.

Bu bence siyasi bir görüşme değil. Kişisel bir görüşmeyse partiye haber verme ihtiyacı olmaz. İnsanların dostlukları vardır,  bu dostları siyasi kişiler de olabilir.

35 dakika içerisinde siyasi bir görüşme olacağını düşünmüyorum. İki insan bir araya geldiğinde illaki siyaset konuşulmuştur bundan yana kuşkum yok. Görüşmenin bence hiçbir mahsuru yok. 

"AKŞENER İHTİYACI OLSA ARARDI"

Akşener ile aram açık değil, kavga etmedim. Bir araya gelme imkanımız olmadı. Kurultay sürecinde hiç görüşmedik. Böyle ihtiyacı olsa arardı. Ben partiden ayrılmaması gerektiğini ifade ettim. Böyle bir dönemde genel başkanlığı bırakmanın doğru olmadığını söyledim. Bırakıp gitmesini hala kabul etmiyorum. 

CHP'YE GEÇECEĞİ İDDİALARI ÜZERİNE KONUŞTU

Ben milletvekili olmak için İYİ Parti'ye girmedim. Ben kırıldım, üzüldüm diyerek asla başka partiye gitmedim. Çok ciddi fikir ayrılıklarım olması lazım.

Bunu da ciddi anlamda dile getiririm. Daha oluşan bir şey yok. Müsavat Bey konusunda bazı arkadaşların haksızlık yaptığını düşünüyorum.

Oy kaybını toparlamak zor bir iştir. Yeni bir siyasi anlayışı gütmek çok zor. Koray Aydın'ın açıklamasını zamansız buluyorum. 

"SAĞ PARTİLER LİDERLERİYLE ANILIR"

Benim tercihim Meral Akşener'di, keşke gitmeseydi. İlk kongre kararı alındığında ifade ettim. Sağ partiler liderleriyle beraber anılır. Sağ partinin gelenekleridir bu. Akşener'in bulunmadığı bir İYİ Parti zor yönetilir. Şuan döner mi dönmez mi bilmiyorum. Dönmesi doğru mu olur bilmiyorum. O süreçte bırakmasının doğru olmadığını düşünüyorum.

"YENİ ANAYASA BENİM İÇİN KIRMIZI ÇİZGİ"

Müsavat Dervişoğlu yeni anayasa konusunda grupla destekleme kararı almaya kalkarsa ben buradan söylüyorum desteklemeyeceğim. Anayasanın görüşülmesinden bile yana değilim. Parlamaneter sistemi konuşalım demek yeni anayasayı konuşalım demek. Yeni anayasa konusu benim için kırmızı çizgi 

"CHP İLE İTTİFAK DEĞERLENDİRİLEBİLİRDİ"

Özgür Özel CHP Genel Başkanı olduktan sonra CHP'yle olan ittifak tekrar değerlendirilebilirdi. Ondan önce verilen karar tekrar masaya yatırılabilirdi. Orada hatalı olduğumuzu düşünüyorum. Bunu Akşener'e söyledim. 

"AKŞENER GİTMEMELİYDİ"

Akşener geri gelir mi bilmiyorum ama gelirse niye gittin diye sorarlar. Bence Akşener gitmemeliydi. Gelmesini konuşmak istemiyorum.


Haber Kaynağı : 12punto

CHP Derviş Görüşme İYİ Parti ittifak Lütfü Türkkan Meral Akşener Müsavat Dervişoğlu