Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral'dan CHP'ye 'montajlı' suçlama

Yerel seçimleri büyük bir başarıyla sonlandıran CHP, belediyeler bazında yaptığı hareketlerle konuşulmaya devam ederken Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, sosyal medya hesabından 'montajlı' bir fotoğraf paylaştı ve bu kare üzerinden CHP'ye suçlamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral'dan CHP'ye 'montajlı' suçlama

CHP Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin'in geçtiğimiz ocak ayında DEM Parti Seyhan ilçe Başkanlığı’na yaptığı ziyarete ilişkin montajlı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Oktay Saral, montajlı fotoğrafı X (Twitter) hesabında; “T.C. tabelası asarak şov yapan CHP’nin, Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin alçağı, terörist başının fotoğrafının asılı olduğu makamda oturup, DEMleniyorsa başka bir şey söylemeye gerek yok. Bu CHP-DEM ortaklığının değil, CHP-PKK işbirliğinin apaçık resmidir” sözleriyle paylaştı.


FOTOĞRAF MONTAJLI

Saral'ın sosyal medya hesabından kaynağını araştırmadan kullandığı fotoğrafın orijinalinde terörist başı Abdullah Öcalan’ın resmi bulunmuyor.

Orijinal fotoğrafta sadece DEM Parti bayrağı ile eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafı yer alıyor.Haber Kaynağı : 12punto