Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,6507
Dolar
Arrow
32,8577
İngiliz Sterlini
Arrow
42,4601
Altın
Arrow
2544,0000
BIST
Arrow
11.091

Evren Barış Yavuz tahliye oldu

Bir internet sitesinde yazdığı yazılar sebebiyle tutuklanan Evren Barış Yavuz hakkında tahliye kararı verildi.

Evren Barış Yavuz tahliye oldu

Bir internet sitesindeki "Alevilerin neden bir PKK'sı olmalıydı" başlıklı yazı ve "Jet yakıtı satmışlar" şeklindeki sosyal medya paylaşımı nedeniyle tutuklanan Evren Barış Yavuz hakkında İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında tahliye kararı çıktı. 

İstanbul 23. Ağırceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu Evren Barış Yavuz, avukatları Cansu Çifçi, Berke Sağlamcı ve Hasan Bektaş katılırken, çok sayıda basın mensubu da duruşmayı takip etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Lütfü Haluk Bayraktar, Selçuk Bayraktar ve Baykar Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi "müşteki" sıfatıyla yer alırken, savcı, Yavuz hakkında "terör örgütü propagandası yapmak", "zincirleme şekilde alenen hakaret" ve "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçlarından 3 yıl 4 aydan 16 yıl 1 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep etti.

Yapılan savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Evren Barış Yavuz'un tahliyesine karar verdi. Duruşma tarihi 30 Ekim’e bırakıldı.


Haber Kaynağı : 12punto

Evren Barış Yavuz İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı İstanbul 23.Ağır Ceza mahkemesi