Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Hastanede 'cinayet' şebekesi: Yenidoğan bebeklerin göz göre göre ölümüne...

İstanbul ve Tekirdağ’da yeni doğmuş bebekler üzerinden yapılan vurgunun arasından korkunç detaylar çıktı. Özel Reyap Hastanesi’nde başında doktor Fırat Sarı’nın bulunduğu 300 kişilik çetenin, yenidoğan bebeklerin göz göre göre ölümüne neden olduğu anlaşıldı.

Hastanede 'cinayet' şebekesi: Yenidoğan bebeklerin göz göre göre ölümüne...

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde hizmet veren Özel Reyap Hastanesi’nde, aralarında doktor ve hemşirelerin yer aldığı şebeke tarafından yenidoğan bebekler üzerinden yapılan vurgunun altından korkunç ayrıntılar çıktı. Polisin tape kayıtlarını incelemesi sonucunda, başında doktor Fırat Sarı’nın bulunduğu 300 kişilik çetenin, yenidoğan bebeklerin ölümüne yol açtığı gün yüzüne çıktı.

Konuyla ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatılırken, Özel Reyap Hastanesi’nin ise hala faaliyetlerini sürdürdüğü öğrenildi.

Tele1.com.tr’nin haberine göre, hastanede yaşanan skandalla ilgili İl sağlık Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. İhbarın ardından hastanede müdürlük tarafından gönderilen ekip inceleme yaptı. Tanıdıkları aracılığıyla yenidoğan bebeklerin Reyap Hastanesi’ne sevkini sağlayan ve kamu kurumlarını zarara uğratan çetenin, bebeklerin de göz göre göre ölümüne yol açtığı belirlendi. İnceleme yapan ekip, delilleri toplayarak savcılığa suç duyurusunda bulundu.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Söz konusu incelemelerin ardından savcılık tarafından geniş kapsamlı bir soruşturma başlatıldı. Polis ekiplerinin 6 aylık incelemesi sonucunda, aralarında doktor ve hemşirelerin de yer aldı çetenin, yenidoğan bebeklerin hastaneye sevkini sağlayıp, hem kamuyu zarara uğrattığı hem de ciddi miktarda vurgun yaptığı belirlendi.

KAN DONDURAN İFADELER

Vurgun çetesi olarak değerlendirilen çeteye yönelik soruşturmada kan donduran ayrıntılara ulaşıldı. Doktor ve hemşirelerin, bebeklerin göz göre göre ölmesine sebep olduğu belirlendi. Hemşire ile doktorlar arasında geçen konuşmalarda, “Çocuğu öldür”, “Ölümü entübe olarak kayda geç” gibi ifadeler kullanıldığı öğrenildi.

HASTANE HALA FAALİYET GÖSTERİYOR

Yaşanan skandal zincirine rağmen Reyap Hastanesi’nin faaliyetlerine hala devam ettiğini kaydetti. Hem çete, hem de hastane ile ilgili adli süreç sürüyor. Yenidoğan bebeklerin ölümüne yol açan hastanede, hasta kabulü devam ediyor. Ortaya çıkan yeni ayrıntıların ardından Sağlık Bakanlığı’nın hastane hakkında yaptırım yapması bekleniyor.


Haber Kaynağı : 12punto

İstanbul Tekirdağ Özel Reyap Hastanesi yenidoğan bebekler