Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

O fotoğrafa CHP'den yorum: 'Suni gündem'

Lyon Başkonsolosu Cemil Çağdaş Yıldırım'ın, kentin Başpiskoposu ile verdiği poza CHP'den de açıklama geldi. CHP Lyon Birlik Nedim Koçak, "Suni gündemlerle gündem yaratma hem ülkemize hem de yurtdışında yaşayan bizlere çok büyük zarar vermektedir" ifadelerini kullandı.

O fotoğrafa CHP'den yorum: 'Suni gündem'

Lyon Başkonsolosu Cemil Çağdaş Yıldırım'ın, kentin Başpiskoposu ile verdiği poz tartışmalara neden olmuştu. Yıldırım'ın Başpiskoposun bir adım önünde ve 'şehadet' parmağını kaldırması dikkat çekmişti.

CHP Lyon Birlik Başkanı Nedim Koçak da fotoğrafa ilişkin açıklama yaptı. Koçak, söz konusu fotoğrafın çekim hazırlığı esnasında meydana geldiğini savundu.

"SAMİMİ BİR ORTAMDA"

Ekol TV'ye açıklamalarda bulunan CHP Lyon Birlik Başkanı Nedim Koçak eleştirilerin odağındaki konsolosa şu sözlerle sahip çıktı:

“Biz Cumhuriyet Halk Partisi Lyon birliği olarak konuyu araştırdığımızda, sayın  Başkonsolosumuz sayın Başpiskoposu ziyareti oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirildiği bilgileriyle karşılaşıyoruz. Fotoğraf karesinin fotoğraf çekme hazırlıgı esnasında  çekilmiş olduğu diplomatik taamüller dışında bir görüntünün söz konusu olmadığı bize ulaştı. Ülkemizde çok zor ekonomik şartların milyonlarca insanımızı çok zor şartlarda yaşamaya mahkum ettiği şu günlerde bu tür suni gündemlerle gündem yaratma hem ülkemize hem de yurtdışında yaşayan bizlere çok büyük zarar vermektedir. 

Bu anlamda konunun muhataplarının en kısa sürede gerekli açıklamaları yapacağı beklentisiyle hakkı, hukuku ve adaleti arayan her birimizin doğru bilgilerle konular üzerine giderek kimseye haksızlık ve saygısızlık yapılmasının önüne geçebiliriz duygu düşünceleriyle sizlerle kamuoyuyla paylaşma gereği duyduk”


Haber Kaynağı : 12punto

Lyon Başkonsolosu Cemil Çağdaş Yıldırım CHP Lyon Birlik Başkanı Nedim Koçak