Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,5635
Dolar
Arrow
32,3836
İngiliz Sterlini
Arrow
40,4880
Altın
Arrow
2463,0000
BIST
Arrow
9.500

Şanlıurfa'da usulsüz oy kullanılmasına itiraz ettiği için kadın avukat darp edildi

Şanlurfa'nın Akçakale ilçesinde usulsüz oy kullanılmasına itiraz eden kadın avukat H.A. darp edildi. Urfa Barosu, sandık güvenliğinin sağlanması için görevli olan avukatlara ciddi saldırılar gerçekleştirildiğini belirtti.

Şanlıurfa'da usulsüz oy kullanılmasına itiraz ettiği için kadın avukat darp edildi

Şanlıurfa Barosu, Şanlıurfa Akçakale ilçesinde Büyüktokaş Mahallesinde usulsüz oy kullanımına itiraz eden kadın avukat H.A.'nın darp edildiğini açıkladı.

Artı Gerçek'in haberine göre; Urfa Barosu'ndan yapılan açıklamada, "Akçakale ilçesi Büyüktokaç köyünde usulsüz oy kullanma işlemlerine itiraz eden kadın meslektaşımız darp edilmiştir. Yaşanan olay hassasiyetle tarafımızca takip edilmektedir" denildi.

Avukatın, bir parti adına sandık başında görevli olduğu belirtildi.

KOLLUK KUVVETLERİNİ ÇAĞIRDI

Baro'dan yapılan ikinci açıklamada kent genelindeki sandıklarda gözlemci olarak görevli avukatlara yönelik saldırılar gerçekleştirildiği belirtildi. Baro, kolluk kuvvetlerini önlem almaya çağırdı:

"Şanlıurfa il genelinde seçim güvenliğini sağlamak adına gözlemci olarak görevli avukatlarımıza yönelik ciddi saldırı ve hakaretler gerçekleştirilmektedir. Kolluk görevlilerini meslektaşlarımızın can güvenliğini sağlaması için göreve çağırıyoruz. Adil bir seçim için Şanlıurfa Barosu gönüllü avukatları olarak seçim bölgelerini terk etmeyeceğiz"


Haber Kaynağı : 12punto

Şanlıurfa Avukat