Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Suriye geçici hükümeti Başbakanı Abdurrahman Mustafa: Türk bayrağına uzatılan eli keseceğiz

Suriye geçici hükümeti Başbakanı Abdurrahman Mustafa, Suriye'de Türk bayrağının yakılmasıyla ilgili olarak açıklamada bulundu.

Suriye geçici hükümeti Başbakanı Abdurrahman Mustafa: Türk bayrağına uzatılan eli keseceğiz

Mustafa, tv100 yayınına bağlanarak yaptığı açıklamada “Maalesef çok üzücü olaylar yaşandı. Biliyorsunuz Türkiye’deki Kayseri’de yaşanan olaylar. Türkiye Devleti kurumları bunun hesabını soruyor zaten. Buradaki Suriye vatandaşlarının geliş nedeni bellidir. 

Burada geçici koruma altındalardır. Terörle mücadeleyi Türkiye ile birlikte yapıyoruz. Bugün Türkiye Milli Güvenliğini sağlamak için mücadele ediyoruz. Bizim milli ordunun desteği ile PKK-PYD terör örgütü projesine TSK ile hançer vurduk. Burada Suriye halkı da mücadele verdi. 

Türkiye’de olan olayları Suriye’ye, Suriye’deki olayları Türkiye’ye taşırsak iki ülkenin de menfaatine olmaz. Yaşanan olayları bahane ederek Suriyelerin gönüllü ve onurlu şekilde dönmesini sağlama çabalarımızı sabote etmek için bazı provokatörler var. Suriye Geçici Hükümeti olarak bunların hesabını adil ve ağır bir şekilde soracağız. Yaşananların provokasyon olduğunu düşünüyorum. Olanlar toplumsal hareket değildir, provokasyondur. Bu olayları kimlerin tahrik ettiğini biliyoruz” dedi.

"TÜRK BAYRAĞINA UZATILAN ELİ KESECEĞİZ"

Mustafa sözlerinin devamında "Biz Suriye muhalefeti, Suriye Geçici Hükümeti, Suriye Milli Ordusu olarak Türkiye’nin güvenliği Suriye’nin güvenliğidir. Türkiye’nin milli güvenliği de Türkiye içinde önemlidir. Türk bayrağına uzatılan eli keseceğiz. Gerekeni yapacağız." ifadelerini kullandı.Haber Kaynağı : 12punto

İlgili Haberler

kayseri Suriye Türk bayrağı