İBB adayı Taylan Yıldız, İstanbul Üniversitesi'nde derse girdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bağımsız Başkan Adayı, Taylan Yıldız, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla üniversite kampüslerinin halka açılmasına tepki göstermişti. Yıldız, bununla da yetinmeyerek yeni bir harekette bulundu ve üniversitelerin güvenliğini test etmek için derse girmeyi denedi.

İstanbul Üniversitesi kampüslerinin ziyaretçilere açılmasının ardından tepkiler sürerken; Bağımsız İBB Başkanı adayı Taylan Yıldız, hiç bir engelleme olmadan üniversitede derse girebildiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde 'rektör' kararıyla İstanbul Üniversitesi'nin yerli ve yabancı ziyaretçilere açılacağı duyurulmuş, uygulamanın başlamasıyla ziyaretçilerin amfilere girdiğini iddia eden görüntüler sosyal medyada tepki çekmişti.

ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GİRİŞ YAPTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Taylan Yıldız, bugün İstanbul Üniversitesi'ne gitti, Anayasa dersine girdi.

Yıldız, elini kolunu salla sallaya üniversiteye girmesine tepki göstererek; "İstanbul Üniversitesi'nde hiçbir engele takılmadan önce kampüse sonra da derse girdim. Üniversite kapısından geçen herkes de derslere girebiliyor. Ne durduran var ne bir şey" ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı : 12punto