Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Türkan Şoray, AKM'de sahneye çıktı: 'İyi ki sinema oyuncusu olmuşum'

Usta oyuncu Türkan Şoray, AKM'de düzenlenen 'Türkan Şoray'ın Sonsuz Senfonisi' etkinliğinde "Sevemedim Kara Gözlüm" ve "Azize" adlı şarkıları seslendirdi. Şoray, "Bütün bunları, bu gecenin güzelliğini sinemaya borçluyum. Yaşasın sinema diyorum. İyi ki sinema oyuncusu olmuşum" açıklamasını yaptı.

Türkan Şoray, AKM'de sahneye çıktı: 'İyi ki sinema oyuncusu olmuşum'

Usta oyuncu Türkan Şoray, Netsanat tarafından düzenlenen 'Türkan Şoray'ın Sonsuz Senfonisi' etkinliğine katıldı. Atatürk Kültür Merkezi'nde, Şoray'ın hayat hikayesinin anlatıldığı kısa video da gösterildi.

Netsanat Senfoni Orkestrası Şoray'ın başrol oynadığı yapımlardan "Mavi Eşarp", "Selvi Boylum Al Yazmalım", "Dila Hanım", "Bodrum Hakimi", "Artık Sevmeyeceğim", "Yılanı Öldürseler", "Sultan", "Dert Bende" ve "Kara Gözlüm" filmlerinden şarkıları yorumladı.

Melis Kızılaslan, Zeynep Burcu Altınel ve Hande Everes'in solistliğinde gerçekleşen konserde, sahneye çıkan Şoray, etkinliğe emeği geçenlere ve izlemeye gelenlere teşekkür ederek, "Hoş geldiniz. Tüm sevdiklerimi görüyorum. Ne güzel, ne mutlu. Bugün burada sizlerle bir araya gelmek, şarkılarımı dinlemek, birlikte izleyecek olmak, beni son derece mutlu etti. Bu gece benim için çok özel bir gece" dedi.

'MÜZİKSİZ BİR DÜNYA DÜŞÜNEMEYİZ'

Müziğin kendi yaşamındaki önemini anlatan ve bir dönem İlham Gencer'in işlettiği kulüpte müzik dersleri aldığını dile getiren sanatçı, şu ifadeleri kullandı:

"Biliyorsunuz müzik ruhun gıdası. Müziksiz bir dünya düşünemeyiz. Benim çevirdiğim filmlerde hep çok güzel müzikler oldu. Bugün bu muhteşem senfoni orkestrasıyla bu müzikleri beraber dinleyeceğiz. Heyecandan ne söyleyeceğimi unuttum. Bütün bunları, bu gecenin güzelliğini sinemaya borçluyum. Yaşasın sinema diyorum. İyi ki sinema oyuncusu olmuşum."

Yaklaşık iki saat süren etkinliğin sonunda sanatçı "Sevemedim Kara Gözlüm" ve "Azize" adlı şarkıları seslendirdi.


Haber Kaynağı : 12punto

Türkan Şoray Atatürk Kültür Merkezi Sinema

İlgili Haberler