Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,7454
Dolar
Arrow
32,5274
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5990
Altın
Arrow
2487,0000
BIST
Arrow
9.693

AKP'de kaybedilen seçimin faturası kime kesilecek? Günah keçisi bulundu...

Gazeteci Murat Yetkin 31 Mart Yerel Seçimleri'nde 2002 yılından bu yana ilk kez 2. parti konumuna düşen AKP'de seçimin faturasının kime kesileceğini yazdı.

AKP'de kaybedilen seçimin faturası kime kesilecek? Günah keçisi bulundu...

31 Mart Yerel Seçimleri'nde CHP'nin yaklaşık 2 puan gerisinde 2. parti olan AKP'de moraller bozuk.

"KUMPASIN VARLIĞI KUŞKUSUNU DOĞURUYOR"

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, seçim sonrası ilk skandalın Van'da patladığını belirterek, "Kararın gerekçesi Adalet Bakanlığının 29 Mart günü mesai saatinin bitimine dakikalar kala YSK’ya yaptığı bir başvuruda, Zeydan’ın daha önce kaldırılmış seçme ve seçilme hakkı yasağına itiraz etmesi. Daha önce Zeydan’ın adaylığını yasal engel bulmayarak onaylayan YSK’nın AK Partili Arvas’ın itirazını kabul etmesi ortada Adalet Bakanlığı kademelerinde son dakikada seçime müdahale amaçlayan bir kumpasın varlığı kuşkusu doğuruyor" diye yazdı.

"AH O ŞİMŞEK!"

AKP'de 31 Mart yenilgisi sonrası suçlu arayışının başladığını kaydeden Yetkin, "Aslında AK Partililerin en çok suçlamak istedikleri isim Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek. Ah o Şimşek! Eğer vanaları sonuna kadar açıp işçilere, emeklilere maaş artışlarına izin vermiş olsaydı, sandığa gidip belediye başkanlıklarını yine AK Partiye kazandırabilirlerdi. Şimşek’i Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz da desteklemişti ve aslında Erdoğan “yapılsın” dendiğinde her ne pahasına olursa olsun yapılacağını günah keçisi arayışındakiler de biliyordu" ifadelerini kullandı.


Haber Kaynağı : 12punto

Murat Yetkin 31 Mart Yerel Seçimleri Mehmet Şimşek