Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,7454
Dolar
Arrow
32,5274
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5990
Altın
Arrow
2487,0000
BIST
Arrow
9.693

CHP lideri Özgür Özel'den 'erken seçim' mesajı: 'Halk karar verecek'

31 Mart yerel seçimlerinde 1. parti çıkan CHP'nin Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Özel, erken seçim çağrılarına ilişkin ise, "Erken seçim olacaksa buna yine halk karar verecek. Ben bir erken seçim çağrısı yapmıyorum" dedi.

CHP lideri Özgür Özel'den 'erken seçim' mesajı: 'Halk karar verecek'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinde alınan zaferin ardından değerlendirmelerde bulundu.

Sözcü gazetesine konuşan Özel, yerel seçim sonuçlarını "Biz hatalarımızdan ders aldık, onlar tehlike çanlarını göremediler." diyerek yorumladı.

"ERKEN SEÇİM OLACAKSA..."

Erken seçim talep etmeyeceklerini söyleyen CHP lideri Özel, şöyle konuştu:

"Erken seçim olacaksa buna yine halk karar verecek. Ben bir erken seçim çağrısı yapmıyorum. 10 ay önce altı parti yüzde 25 oy aldık. 'Tek başına yüzde 38 benim oyum' dersek bu kibir olur. Türkiye ittifakının oyu içinde AK Partilisi de var, MHP’lisi de var, DEM’lisi de var. Seçimi kazandıktan sonra 'Bu güvensizlik oyudur, erken seçime gir' dersem bana itimat eden AK Partili ve MHP’lilere haksızlık yapmış olurum."

"Hatay'dan ümidi kesmiş değilim." diyen Özel, kaybettikleri Kırklareli için ise "Demek ki eksiğimiz vardı." ifadesini kullandı.

"EN ÇOK SOMA SONUCUNA SEVİNDİM"

CHP lideri Özgür Özel, en çok memleketi Manisa'nın Soma ilçesinde seçimi kazanmalarına sevindiğini anlattı.

TUNÇ SOYER'E "HAYAL KIRIKLIĞI" SİTEMİ

En büyük hayal kırıklığını ise eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'le ilgili yaşadığını söyleyen Özel, "Çağırdım, anlattım. Cemil Tugay’ın ankette en yüksek oyu alan iki isimden biri olduğunu kendisi de gördü. Yurt dışı görev teklif ettim, 'Onore oldum, çok sevindim' dedi, gitti, birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım..." diye konuştu.


Haber Kaynağı : 12punto

Tunç Soyer Özgür Özel CHP Erken seçim 31 Mart Yerel Seçimleri