Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6293
Dolar
Arrow
32,5393
İngiliz Sterlini
Arrow
40,2928
Altın
Arrow
2493,0000
BIST
Arrow
9.693

CHP'de 300'e yakın aday daha kesinleşecek: 3 büyükşehir açıklanacak!

CHP'de aday belirleme mesaisi bugün devam edecek. Adana, Mersin, Aydın, Samsun ve Kocaeli adayları dahil 300'e yakın seçim çevresinin adayları belli olacak.

CHP'de 300'e yakın aday daha kesinleşecek: 3 büyükşehir  açıklanacak!

CHP Merkez Yönetim Kurulu, bugün saat 12.00’de toplanacak. MYK’nin ardından saat 16.00’da Parti Meclisi Toplantısı başlayacak. Özgür Özel başkanlığında toplanacak PM’nin ardından 300’e yakın seçim çevresinin adayları kamuoyuna açıklanacak. Öte yandan parti, 31 Mart 2024 yerel seçimlerine yönelik reklam kampanyasını da PM toplantısında büyük ölçüde netleştirecek.

BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre, Bugün adayları açıklanması planlanan kentlerin arasında merakla beklenen Adana, Mersin ve Aydın da yer alacak. Sürpriz olması beklenmeyen bu kentlerde Zeydan Karalar, Vahap Seçer ve Aydın Çerçioğlu ile devam edilecek. Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, CHP’nin Samsun ve Kocaeli adayları da yarın kamuoyuna duyurulacak.

Yargıtay 3’üncü Dairesi’nin Can Atalay kararının ardından CHP’de ara verilen aday belirleme süreci hızlanacak. Bu kapsamda, örgüt denetimindeki önseçimlerini tamamlayan kentlerin adayları da PM toplantısında karara bağlanacak. Dikkati çeken kentlerden Trabzon’da ön seçimde öne çıkan adaylar da resmileştirilecek. Giresun, Kırklareli, Zonguldak gibi kentlerin adayları da açıklanması beklenen adaylar arasında yer alıyor.

ÇANKAYA ADAYI BU HAFTA AÇIKLANMAYACAK

Uzun sürmesi beklenen Parti Meclisi Toplantısı’nda CHP kurmayları, henüz açıklanmayan İstanbul ilçelerinin adayları ile Ankara’nın ilçelerinin adaylarını da görüşecek. Ancak, bir değişiklik olmazsa CHP’nin Çankaya adayı bu haftada açıklanmayacak. Yenimahalle, Mamak ve Keçiören gibi büyük ilçelerin adaylarının ismi ise kamuoyu ile paylaşılacak.

CHP’nin merakla beklenen İzmir adayının bu hafta da açıklanması beklenmiyor. Parti kaynakları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayının açıklanmasının Ocak ayının ikinci yarısını bulacağını söylüyor. Öte yandan partinin, şubat ayında adayları ile birlikte seçim kampanyasına resmen başlayacağı konuşuluyor.


Haber Kaynağı : 12punto

2024 yerel seçim 31 Mart 2024 aday belirleme Can Atalay Özgür Özel CHP