Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Dervişoğlu'ndan Akşener'in Saray'a sürpriz ziyaretine tepki: 'Genel Başkan benim'

İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu, Akşener-Erdoğan görüşmesine ilişkin "Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi" dedi. Dervişoğlu ayrıca, partide sıkıntı olduğu iddialarına karşı sessiz kalmayacağını belirterek, "Ben kimsenin memuru değilim. İYİ Parti Genel Başkanıyım ben" ifadelerini kullandı.

Dervişoğlu'ndan Akşener'in Saray'a sürpriz ziyaretine tepki: 'Genel Başkan benim'

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin önceki genel başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etmesine ilişkin ilk kez konuştu.

Habertürk'te konuşan Dervişoğlu, sürpriz ziyaretten daha önce haberinin olmadığını, görüşmeyi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın sosyal medyada yaptığı paylaşımla gördüğünü söyledi.

"KİMSENİN MEMURU DEĞİLİM"

"Beni ilgilendiren tarafı, İYİ Parti'nin genel başkanı ben iken Sayın Erdoğan'ın Sayın Akşener ile görüşmesi. Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi" diyen Dervişoğlu, görüşmenin ardından Akşener’i aradığını belirterek şöyle devam etti:

"Türkiye ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını belirttiler. Bu görüşme sonrası kendisine yakın isimlerin TV ekranlarında bazı açıklamalar yapılmasını yadırgıyorum. Parti açısından rahatsız edici buldum. Söz söyleyemeye yetkin olmayacak kişilerin memur tayin edilerek yapacağı açıklamalar bunlar. Ben bunlara susamam, sanki parti içinde sıkıntı varmış gibi göstermeye çalışanlara karşı sessiz olamam. Bu partide her kim olursa olsun partinin dününü bugünün yarınlarına zarar verecek kişilere karşı kayıtsız kalamam. Bazıları boyuna posuna bakmadan Hasan Dağı’na gitmeye çalışırlarsa benden görmedikleri tepkiyi görebilirler. Ben kimsenin memuru değilim. İYİ Parti Genel Başkanıyım ben."

"DERVİŞOĞLU SARAY'A GİTMEK İSTİYOR MU Kİ?"

Görüşmenin ardından yapılan tartışmaları hatırlatan Dervişoğlu, "Erdoğan’ın muhatabını belirlediğini belirten bir kesim partimi ve beni hedef alıyor. Süreci anormalleştirenlerin ortaya çıkardığı durum konuşulmuyor. Benim açımdan dedikodular hiç önemli değil. Tartışılması gereken bir alan var burada. Bütün yönleriyle düşünmek lazım. Türkiye’de bir anayasa değişikliği yapılacağı konuşuluyor. Ben en başından beri bunun Türkiye’nin gündeminin gölgeleyeceğini söyledim. Böyle bir sürece aracı olmayacağımızı söyledim. Saray mı millet mi noktasında tercihimiz milletin yanıdır. Ülkeyi bir adamın iki dudağı arasından çıkan kelamlara terk etmeyeceğimi söyledim. Ne ile yan yana duramayacağımızı belirttim. Konunun tartışılmasının bizim açımızdan bir sakıncası yok. Liderlik yanıyla da beni rahatsız etmez. Sayın Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmeye gitmiş. Dervişoğlu değil, Akşener gitti Saray'a tartışmaları var. Dervişoğlu istiyor mu ki Saray'a gitmek? Bunu sormak lazım. Benim böyle bir isteğim yok ki bu görüşmeden rahatsız olayım. Bu küçük oyunlara düşecek kadar bizi küçük görmek hezeyandır” ifadelerini kullandı.


Haber Kaynağı : 12punto

Müsavat Dervişoğlu Meral Akşener Cumhurbaşkanı Erdoğan