Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'ni eleştirdi

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) basın toplantısı düzenledi. Baş, Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'ni eleştirdi.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'ni eleştirdi

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) basın toplantısı düzenledi. Baş, düzenlediği basın toplantısında Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'ni eleştirdi.

Paket ile 2021 haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan genelgenin tekrarlandığını belirten Baş, 3 yıl sonra aynı paketin açıklandığını söyledi.

Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi ile ne kadar tasarruf edileceğinin açıklanmadığını ancak kamuoyunda 100 milyar liralık bir hedeften bahsedildiğini aktaran Baş, "2,7 trilyonluk bir bütçe açığının yanında komik bir rakamla karşı karşıyayız" ifadesini kullandı.

Tasarruf paketiyle kamuda çalışan işçi ve emekçi sayısının düşürüleceğini dile getiren Baş, Türkiye'de vatandaşın ihtiyacını karşılamayan bir kamu hizmeti anlayışının olduğunu savundu.

Baş, "Bugün 10 dakikada en az 3 hastaya bakması gereken doktorun, hemşirenin nesinden tasarruf edeceksiniz? Öğretmen başına düşen öğrenci sayısının en yüksek olduğu ülkelerden birisinden sesleniyoruz ama kamu hizmetinde tasarrufa gideceklermiş" diye konuştu.

Tasarruf sağlamak isteniyorsa İstanbul Havalimanı kiralarının alınması gerektiğini belirten Baş, bu sayede bütçeye katkı sağlanabileceğini dile getirdi.


Haber Kaynağı : AA

Erkan Baş TİP Kamuda tasarruf ve verimlilik paketi