Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Acun Ilıcalı müjdeyi verdi: Bir sürprizimiz olabilir

Fenerbahçe yöneticisi Acun Ilıcalı gündeme ilişkin konular hakkında konuştu. Ilıcalı, transfer çalışmalarına dair bilgiler verdi.

Acun Ilıcalı müjdeyi verdi: Bir sürprizimiz olabilir

Fenerbahçe yöneticilerinden Acun Ilıcalı Haber Global'e özel açıklamlarda bulundu. Ilıcalı, Çağlar Söyüncü transferinden gündemde olan isimlere kadar pek çok konu hakkında bilgi verdi. 

Ilıcalı'nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Jose Mourinho, Topuk Yaylası'nı beğendi ve oyunculardan çok mutlu. İki tane sürprizi olacağını söyledi. 

İki ismin net olarak çok iyi geldiğini söyledi. Performanslarını beğenmiş ama isimlerini veremem. Bu iki oyuncu da yerli."

TRANSFERLERİ MERAK EDİYORUM 

"Taraftarın transfer isteği normal, bunu ben de anlıyorum. Ben de yıllarca hangi transfer gelecek diye merak ediyorum. 

Dünyanın en kariyerli teknik direktörünü getirdik. Jose Mourinho'nun onaylamadığı transferi getirmemiz uygun olmaz. Hocamızla uyum içerisinde çalışıyoruz. Transfer daha yeni başladı, iki ay var. İyi yoldayız.

Hayalimizdeki kadroyu oluşturacağımızı söyleyebiliyorum."

ÇAĞLAR TRANSFERİ

"Çağlar Söyüncü'nün fiyatı 30-40 milyon eurolarda gezmiş ve yakın zamanda bu fiyatların konuşulduğu futbolcu. Bizde kiralık olarak oynadı. Atletico Madrid, Çağlar'ı oynatmak isterken almak kolay değil. Pazarlık 15 milyon eurodan başladı. Her gün görüştük ve imzayı attık. 

Çok mutluyuz, Mario Branco'nun çok büyük çabası var. Çağlar'ın çok etkisi var. Önce Çağlar, bizimle anlaştı. Ben çok duygulandım, başkanımızla konuşması çok güzeldi. Hayatını Fenerbahçe'de sürdürmek istediğini söyledi. 

Bunlar beni ve başkanımızı etkiledi. Çağlar çok dik durdu ve Atletico Madrid'i zorladı. Atletico Madrid de konuya anlayış gösterdi. 4-5 tane talibi çıktı Çağlar'ın... Mutlu son oldu."

BEN BU EKİBE GÜVENİYORUM 

"Başkanımıza destek olmaya çalışıyorum. Sorumluluklarını biz de alarak paylaşmaya çalışıyoruz. Birlikten kuvvet doğar. Ahmet Ketenci inanılmaz şekilde kendisini Fenerbahçe'ye adamış. 

Mario Baranco çok iyi, Jose Mourinho var. Ben bu ekibe inanıyorum, iyi duruyoruz, iyi bir ekibiz.  

Seçimden önce dünyaca ünlü bir yıldız ile anlaştık, Jose Mourinho'ya sorduk. Açıklasaydık, Türkiye bu ismi konuşurdu. 

Jose Mourinho "Gelirse eğer, benim elimdeki iyi oyuncuyu bozar, bu da benim işime yaramaz. Ancak alırsanız, kulübün kararı. Sorun olmaz" dedi. 

Bu sefer top bize geldi, Ali Koç "Seçim kazanacağım diye Fenerbahçe'ye zarar vermem" dedi."

"Dünya yıldızı diyoruz ama Alex büyük takımdan mı geldi? Pierre van Hooijdonk çok büyük takımdan mı geldi? Dünya yıldızı oyuncular böyle olmalı. Jose Mourinho'nun forvet transferi listesinde ilk sırada yazan ismi getiriyoruz."

"İSTESEYDİK BATSHUAYI'Yİ TUTARDIK"

"Michy Batshuayi'yi Fenerbahçe istese, sözleşmesini uzatırdık. Sezon sonu bir talepte bulundu, biz de kulübün çıkarları için bu rakamların verilmemesi gerektiğini düşündük. Zaten kalsaydı, bizim üçüncü forvetimiz olacaktı. Bir tane yıldız forvet gelecek, Edin Dzeko var ve Batshuayi de üçüncü olacaktı. Biz de büyük bir para vermek istemedik. O da başka kulübe gideceğini söyledi. Menajeri, Mario Branco'ya gideceklerini anlattı. Biz de 'Yolunuz açık olsun' dedik. Biz daha büyük futbolcu getiriyoruz."

"EDIN DZEKO KALMAK İSTİYOR"

 "Edin Dzeko kalmak istiyor ve çok mutluyuz. Biz de kalmasını istiyoruz. Jose Mourinho da mutlu. Şu aşamada kalıyor. Ancak Suudi Arabistan'dan 30 milyon euro gelir, o zaman takdir başkanımızın olur."

"BİR SÜRPRİZİMİZ DAHA OLABİLİR"

"Forvet konusu Jose Mourinho için çok önemli. Listedeki ilk ismin alınmasının ardından bir sürprizimiz daha olabilir. Devamında bir isim daha düşünebiliriz."

"FERDİ'Yİ 40 MİLYON EURO'YA SATMAYIZ"

"Ferdi Kadıoğlu, başkanımız ve bizler için çok değerli. Ferdi gitmek istemezse, asla satmayacağız. 40 milyon euro getirin, Ali Koç kesinlikle Ferdi'yi satmaz! Ferdi bu kadar ısrara rağmen gitmek isterse, ancak o zaman ayrılırız."

"FERDİ GİTMEK İSTEMEZSE GİTMEZ"

"Ali Koç'un sattığı oyunculara bakın... Rakamlar hep astronomik. Başkanın önceliği Fenerbahçe. 30 milyon üzeri Ferdi için gelebilir. Türkiye rekoru da olur. Ona rağmen Ferdi gitmek istemezse, Ali Koç asla yollamaz."


Haber Kaynağı : 12punto

Fenerbahçe Ali Koç Acun Ilıcalı Ferdi Kadıoğlu