Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,8436
Dolar
Arrow
32,9105
İngiliz Sterlini
Arrow
42,5815
Altın
Arrow
2535,0000
BIST
Arrow
11.089

Gazi Koşusunu kazanan jokey yarışın ardından konuştu: ‘Bu gerçekten zirve’

98. Gazi Koşusu’nu kazanan jokey Akın Sözen yarışın ardından konuştu. Sözen çok mutlu olduğunu belirterek, "Şu anda hayallerimi yaşıyorum" dedi.

Gazi Koşusunu kazanan jokey yarışın ardından konuştu: ‘Bu gerçekten zirve’

Mustafa Kemal Atatürk adına koşulan 98. Gazi Koşusu, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu. 2 bin 400 metre çim pistte koşulan ve 22 İngiliz safkanın mücadele ettiği Gazi Koşusu’nu Akın Sözen’in jokeyliğinde 2.28.36’lık derecesiyle Dragon Flame safkanı kazandı. Koşunun ardından Sözen, yarışı kazanan safkan Dragon Flame ile birlikte tribünleri selamladı.

 Şampiyon atın sahibi Emrah Agun’a kupayı Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yüksek Komiserler Kurulu Başkanı Ebubekir Gizligider takdim etti. Kazanan atın antrenörü Engin Bekiroğulları, plaketini İstanbul Valisi Davut Gül’ün elinden aldı. 98. Gazi Koşusu’nu kazanan Akın Sözen’e ödülüne, 1. Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Orgeneral Ali Sivri ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu verdi. Sözen daha sonra şampiyonluk kupasını havaya kaldırırken, tribünlerden yoğun alkış aldı. Akın Sözen daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sözen yarışın arından, "Şu anda hayallerimi yaşıyorum. Çok mutluyum. Bu duyguyu yaşamak isteyen bütün arkadaşlarım inşallah yaşarlar. "Bu gerçekten zirve” şeklinde konuştu.


Haber Kaynağı : 12punto

İlgili Haberler

Gazi Koşusu Akın Sözen