Şampiyonlar Ligi başlıyor! Manchester City favori

Opta'nın hazırladığı rapora göre, son şampiyon Manchester City bu yıl şampiyonluğun en güçlü adayı olarak gösterildi.

Şampiyonlar Ligi başlıyor! Manchester City favori

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde son 16 turu başlıyor ve bu sezonun favorileri belirlendi. Geçen sezonun şampiyonu Manchester City, bu yılın en güçlü adayı olarak öne çıkıyor. Real Madrid ise en çok kazanan takım olarak bu sezonun ikinci favorisi konumunda.

Opta tarafından hazırlanan rapora göre, Manchester City İstanbul'da Inter'i 1-0 mağlup ederek çeyrek finale kalma olasılığını %93.9 olarak gösterdi. Yarı finale çıkma ihtimali %69.3, final oynamak içinse %50.3 şansları olduğu belirtildi. Şampiyonluk şansı ise %32.1 olarak kaydedildi.

Real Madrid'in bu sezonki şampiyonluk ihtimali %15.4 olarak belirlendi. Çeyrek finale çıkma olasılığı %72.8, yarı final için %47.1 ve final için %28.1 ihtimali olduğu raporda yer aldı.

Geçtiğimiz sezon finalde Manchester City'ye kaybeden Inter, bu sezon en güçlü üçüncü aday olarak gösterildi. İtalyan ekibinin şampiyonluk şansı %11.6 olarak hesaplandı.

Opta'nın 10 bin similasyon üzerinden hazırladığı rapora göre, Şampiyonlar Ligi'nde son 16'ya kalan takımlar arasında favori sıralaması şu şekilde:

1 - Manchester City

2 - Real Madrid

3 - Inter

4 - Bayern Münih

5 - Arsenal

6 - Paris Saint Germain

7 - Barcelona

8 - Borussia Dortmund

9 - Atletico Madrid

10 - PSV

11 - Porto

12 - Leipzig

13 - Real Sociedad

14 - Napoli

15 - Lazio

16 - Kopenhag


Haber Kaynağı : 12punto

Bayern Münih UEFA Şampiyonlar Ligi Manchester City