Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

UEFA talebini açıkladı: Girona'ya Şampiyonlar Ligi engeli

UEFA, Manchester City'nin sahibi City Football Group'tan Girona'nın gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edebilmesi için kulüp üzerindeki hisselerini azaltmasını istedi. Hisselerin azaltılmaması durumunda Girona'nın Avrupa Ligi'nde mücadele edebileceği belirtildi.

UEFA talebini açıkladı: Girona'ya Şampiyonlar Ligi engeli

LaLiga'da tarihi bir sezon geçiren ve ilk kez Avrupa kupalarına katılım hakkı elde eden Girona'nın Şampiyonlar Ligi'nde yer alıp almayacağıyla ilgili belirsizlik sürüyor.

Manchester City'nin sahibi olduğu City Football Group'un hissedarı olduğu takımlarından Girona için UEFA'dan yeni bir hamle geldi.

Times'ta yer alan haberde, UEFA'nın City Footbal Group'tan Girona'da sahip olduğu hisseleri azaltmasını istediğini, bunun olmaması halinde İspanyol ekibinin yeni sezonda Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edemeyeceğini bildirdiği ifade edildi.

Haberde, UEFA'nın gelecek sezonki Avrupa kupaları için çoklu kulüp sahipliğiyle ilgili kuralları takımlara gönderdiği belirtildi.

City Football Group, Manchester City'nin tamamına, Girona'nın ise yüzde 47'sine sahip. UEFA kurallarına göre bu oranın yüzde 30'u geçmemesi gerekiyor.

GEÇİCİ MADDE GÜNDEMDE

City Football Group'un Girona'daki hisselerini azaltması ya da Girona'nın Avrupa Ligi'ne dahil edilmesi dışında bir seçenek daha mevcut.

Kulüplere gönderilen mektupta bu durumlar için UEFA'nın denetlediği bir vakfa takımların tüm hisselerinin devredilebileceği ancak bu kuralın 2024-25 sezonu için geçerli olacağı aktarıldı.

Bu kuralın Milan ve Toulouse'un sahibi RedBird Capital ile yapılan anlaşmada kullanıldığı hatırlatıldı.


Haber Kaynağı : 12punto

UEFA Şampiyonlar Ligi Manchester City Girona City Football Group