Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Kuduz köpekleri Ankara'ya getirdiler! Valilik harekete geçti...

Şanlıurfa'da iki mahallenin karantinaya alınmasına neden olduktan sonra ortadan kaybolan köpeklerin Ankara'ya götürüldüğü ortaya çıktı. Valilik hayvanları kente taşıyan kişilerin yakalandığını açıkladı.

Kuduz köpekleri Ankara'ya getirdiler! Valilik harekete geçti...

Ankara Valiliği, hastalık taşıyan köpeklerin kente taşındığına dair iddiaların ihbar kabul edildiğini ve ilgili tüm birimlerin teyakkuza geçirildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan ilk açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "Hastalık taşıyan köpeklerin ilimize getirildiğine dair iddialar ihbar kabul edilerek, Valiliğimizce, kolluk kuvvetlerimiz ve Tarım İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere tüm birimlerimiz teyakkuza geçirilmiştir. Vatandaşlarımızın sağlığına ve diğer canlıların hayat hakkına yönelik her türlü hareket ve uygulamalarla sonuna kadar mücadele etmekte kararlıyız."

GÖZALTINA ALINDILAR

Valiliğin ikinci açıklaması ise şöyle: "İlimize getirilen hastalıklı köpekler konusuyla ilgili Emniyet Güçlerimizin yaptığı çalışmalar sonucu bulundukları yer tespit edilen hayvanlar, veteriner hekimlerimizin gözetiminde karantinaya alınmıştır. Söz konusu hayvanları İlimize yönlendiren ve getiren kişiler yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda gözaltına alınmış ve haklarında yasal işlemlere başlanılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Haber Kaynağı : 12punto

Kuduz Ankara