Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
36,0285
Dolar
Arrow
33,0551
İngiliz Sterlini
Arrow
42,9337
Altın
Arrow
2623,0000
BIST
Arrow
11.139

Matild Manukyan'ın öldüğü ev satılıyor

Uzun yıllar genelev işleten ve bir dönemin vergi rekortmeni Matild Manukyan‘ın, İstanbul’un Şişli ilçesinde hayatını kaybettiği Huzur Palas’taki dairesi satışa çıkarıldı.

Matild Manukyan'ın öldüğü ev satılıyor

'Genelev kraliçesi' olarak tanınan, bir dönemin vergi rekortmeni Matild Manukyan'ın, uzun yıllar yaşadığı ve Şubat 2001’de 89 yaşında yaşamını yitirdiği Huzur Palas’taki dairesi satışa çıkarıldı.

Genelevlerinden elde ettiği geliri gayrimenkule yatırarak olağanüstü boyutlarda bir servetin sahibi olan Matild Manukyan’ın dairesi dört oda, bir salondan oluşuyor. Abide-i Hürriyet Caddesi’ne bakan net 170 metre karelik daire için istenen para miktarı ise 12 milyon 775 bin lira.

Dünya gazetesine konuşan dairenin satışına aracılık eden emlak firması çalışanın verdiği bilgiye göre; dairenin içi tamamen yenilendi.

Huzur Palas’ın üçüncü katında ise ‘Matild Manukyan Müzesi’ bulunuyordu. Buradaki karşılıklı iki dairenin de kısa süre önce bir inşaat şirketine satıldığı öğrenildi. Manukyan’ın tek oğlu Kerope Çilingir, annesinin ölümü üzerine gazetecilere yaptığı açıklamada, Manukyan’ın ardında vasiyet bırakmadığını belirterek, “Ölmeden önce benden, oturduğu apartmana yapılacak müzeyi tamamlamamı istedi. Tek varisi benim” demişti.

Matild Manukyan’ın tek mirasçısı oğlu Kerope Çilingir’di. Ancak Muşlu Bekiran Aşireti’ne mensup 36 kişi, Manukyan’ın mirasçısı oldukları iddiasıyla mahkemeye başvurmuştu. Mahkeme bu davayı reddetmişti. Manukyan’ın varisi Kerope Çilingir’e bir dava da kızı Dora Çilingir’den gelmişti. Dora Çilingir, Kerope Çilingir’in evlendiği ve kendisinden 40 yaş küçük üçüncü eşi Neslihan Kahraman’dan şikâyetçi olmuştu. Gerekçesi ise babasının sahte belge ve raporla Neslihan Kahraman ile evlendirildiği iddiasıydı. Mahkeme sürerken Kerope Çilingir Ağustos 2020'de 80 yaşında hayatını kaybetti.

Kerope Çilingir’in ölümünün ardından kısa bir süre sonra mahkemeden evliliğin iptali yönünde karar çıktı ve bunun üzerine Matild Manukyan’ın mirası torunları Dora ve İlda Çilingir’e geçti. Kerope Çilingir’in Linda ve Mayk adlı iki çocuğu ise kendisinden önce hayatını kaybetmişti.Haber Kaynağı : 12punto

Matild Manukyan Kerope Çilingir