Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6388
Dolar
Arrow
32,5163
İngiliz Sterlini
Arrow
40,1526
Altın
Arrow
2432,0000
BIST
Arrow
9.645

Türker İnanoğlu'nun vefatı sonrası Gülşen Bubikoğlu'ndan ilk açıklama

Usta oyuncu Gülşen Bubikoğlu, 88 yaşında hayatını kaybeden eşi Türker İnanoğlu'nun ardından açıklamada bulundu. Bubikoğlu, "Derin üzüntü içerisindeyim" dedi.

Türker İnanoğlu'nun vefatı sonrası Gülşen Bubikoğlu'ndan ilk açıklama

Bir süredir sağlık sorunları nedeniyle tedavi gören Türk sinemasının 88 yaşındaki ünlü ismi Türker İnanoğlu hastaneye kaldırıldı. İnanoğlu, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Gülşen Bubikoğlu, 88 yaşında aramızdan ayrılan eşi, duayen yapımcı Türker İnanoğlu’nun ardından bir mesaj yayınladı.

Bubikoğlu "Çok kıymetli eşim Türker İnanoğlu’nu kaybetmenin derin üzüntüsü için içerisindeyiz, ailemizin, tüm sevenlerimizin, hepimizin başı sağ olsun..." cümlelerine yer verdi.

TÜRKER İNANOĞLU KİMDİR?

Türk film yönetmeni, yapımcı, senaryo yazarı ve iş insanı Türker İnanoğlu, 18 Mayıs 1936 tarihinde Safrabolu'da dünyaya geldi. 1957 yılında Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu'nda öğrenciyken, yönetmen yardımcısı olarak sinema alanına girdi.

Lütfi Ömer Akad ve Nişan Hançer gibi ünlü yönetmenlerle çalıştı. 1960 yılında yaptığı Köyde Bir Kız Sevdim filmiyle yönetmenliğe başladı.

1960 yılında Erler Film adında kendi sahibi olduğu bir film şirketi kurdu. 1979'da Ulusal Video şirketini, 1985 yılında da bir televizyon stüdyosu kurdu.

Çok sayıda televizyon yapımlarına imzasını attı. Beyoğlu'nda Atlas Sineması, Şişli'de Kent Sineması, Kavacık'ta Boğaziçi Sinemalarının da sahibidir. 2005 yılında İstanbul Maslak'ta, TİM (Türker İnanoğlu Maslak Show Center) açtı.

Türker İnanoğlu, 2 Nisan 2024 tarihinde hayatını kaybetti.


Haber Kaynağı : 12punto

Türker İnanoğlu Gülşen Bubikoğlu

İlgili Haberler