Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Halkbank'tan 'suç örgütlerine kredi' açıklaması: Yasal işlem başlatmaya hazırlanıyor

Türkiye Halk Bankası A.Ş. medyada yer alan haberler hakkında KAP’a bir açıklama gönderdi. Halkbank'tan yapılan açıklamada "Bankamızın mevzuata aykırı olarak suç örgütüyle bağlantılı olduğu ileri sürülen firma ve şahıslara kredi kullandırdığına dair yer alan haber ve söylentiler, tamamıyla gerçeğe aykırıdır." ifadelerine yer verildi.

Halkbank'tan 'suç örgütlerine kredi' açıklaması: Yasal işlem başlatmaya hazırlanıyor

Türkiye Halk Bankası A.Ş. medyada yer alan suç örgütlerine kredi sağladığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Halkbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklama şöyle:

"20.11.2023 tarihli özel durum açıklamamız

"Son günlerde bazı medya yayınlarında ve sosyal medya hesaplarında; Bankamızın mevzuata aykırı olarak suç örgütüyle bağlantılı olduğu ileri sürülen firma ve şahıslara kredi kullandırdığına dair yer alan haber ve söylentiler, tamamıyla gerçeğe aykırı, Bankamızın güven ve itibarını sarsıcı olduğu gibi kamuoyunu ve yatırımcıları yanıltıcı, hisse değerini etkileyici, kişisel yaklaşım ve yorumlara dayalı niteliktedir. Konuyla ilgili olarak 20 Kasım 2023 tarihinde de Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla açıklama yapılmıştır.

"ŞAHSİ KREDİ KULLANIMI SÖZ KONUSU OLAMAZ"

Bankamız kredilerin tahsis, teminatlanma ve kullandırımlarında Bankacılık Kanununa ve buna bağlı düzenlemelere uygun olarak hareket etmektedir. Mevzuata aykırı olarak suç örgütüyle bağlantılı hiçbir firma veya şahsa kredi kullandırılması söz konusu dahi olamaz. 

Bankamızın güven ve itibarını sarsacak nitelikte haksız haber ve yorumların yapılması, Bankacılık Kanunu’nun “İtibarın Korunması” başlıklı 74 üncü madde hükümlerine aykırılık teşkil etmekte olup haksız haber ve yorum yapanlar hakkında yasal haklarımız kullanılacaktır. Kamuoyunun ve yatırımcıların bilgisine sunulur."


Haber Kaynağı : 12punto

Halkbank suç örgütleri suç örgütü kredi