Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

CHP Genel Başkanı Özel, 'paradan bir sıfır atacağız' dedi

Bir dizi ziyaret için Adana'ya giden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, burada yaptığı açıklamalarla ülke ekonomisine dair göndermelerde bulundu. Emeklilerin bayram ikramiyesinin bir asgari ücret olması gerektiğini söyleyen Özel, paradan bir sıfır atacaklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Özel, 'paradan bir sıfır atacağız' dedi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bir dizi ziyaret için Adana'ya geldi. Adana Büyükşehir Belediyesi taş binası önünde vatandaşlar bir araya gelen Özel, yaptığı konuşmada, "Buradan hükümete ve iktidara sesleniyorum. Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceğiz. 

Bana değil millete bir müjde vermesini, bayram ikramiyesini 1 asgari ücrete, yani 17 bin TL'ye çıkarmasını öneriyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak her birinizin sesini ayrı ayrı duyuyoruz" dedi.

"PARADAN 1 SIFIR ATACAĞIZ"

Paradan 1 sıfır atacaklarını söyleyen Özel, "Onlar gibi 6 sıfırı hem ekmekten hem maaştan atmayacağız. Biz sıfırı atarken maaşlardan değil; elektrikten, sudan, ekmekten, gübreden, mazottan, fiyatlardan atacağız. Çok değil bir sıfır atmaya geliyoruz. 

O bir sıfırı atarak alım gücünüzü 10 yılda 10 kat artıracağız. Maaştan sıfır atmadan mallardan sıfır atmanın yolu Avrupa Birliği yoludur. 

O yol muasır medeniyetler yoludur. O yol yılda 55 bin dolar milli gelirin yoludur. Söz veriyoruz, milli geliri artıracağız. 

Çok kazanandan çok, az kazanandan az alacağız. Garibana ilişmeyeceğiz, onları doyuracağız. Söz veriyoruz” diye konuştu.


Haber Kaynağı : İHA

asgari ücret Avrupa Birliği bayram ikramiyesi CHP CHP Genel Başkanı Özgür Özel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan maaş Para