Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,8331
Dolar
Arrow
32,5468
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5688
Altın
Arrow
2429,0000
BIST
Arrow
9.645

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zübük siyasetini hortlatanların niyeti ülkeyi yağmalamaktır

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan sandık yönetim kurulu ile iftar programında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Sandığın kazası 5 yılda bir olabiliyor. İstanbul'un 5 yılı kayboldu gitti. İnşallah bir 5 yılı daha aynı akıbete uğratamayız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zübük siyasetini hortlatanların niyeti ülkeyi yağmalamaktır

Erdoğan, İstanbul'daki iftar programında konuştu. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Pazar günü yapılacak seçimlere Beyoğlu bir başka heyecanla hazırlanıyor. İnanıyorum ki sandıklarda kuş uçurtmayacaksınız.

Hacı Hüsrev hikayemiz vardır. 89'da yaşandı. Hacı Hüsrev'de 10-15 oy alırken o seçimde Hacı Hüsrev'de 700 küsür oy aldık.

Sandık kurulu üyesi kardeşlerim, dünyanın dört bir yanında zulüm gören tüm kardeşlerimiz için de dua ediyoruz.

Yetime öksüze mazluma başı dara düşen herkese sahip çıkacağız. Vefat haberini aldığımız Osman Karaaslan kardeşime bir kez daha rahmet diliyorum. Her zaman şükranla yad edeceğiz.

"ALLAH'IN İZNİYLE PAZAR GÜNÜ MURADIMIZA ERECEĞİZ"

Her seçimi geçmişte yaptıklarımızın hesabı verme, gelecekte yapacaklarımızın ruhsatını alma olarak gördük.

Geçmişte milletten alamadıkları yetkiyi darbe yoluyla almaya çalışanlar vardı.

Beyoğlu Belediye Başkanı olduğum zaman oyuna geldim. Bundan dolayı 1 hafta hapiste yaşadım.

Bıraksak her iki zihniyet hemen başını kaldıracak. Sandığı çok sıkı tuttuğumuz için kimse başka yollara tevessül edemiyor.

Pek çok kirli pazarlığın yapıldığına şahit olduk. CHP'nin adayı bu oyunların bu tezgahların peşinde. Benim halkım bu seçimde Ekrem Efendi'ye böyle bir yol göstermeyecek. Allah'ın izniyle biz muradımıza ereceğiz.

"KİMSE İZAH EDEMEZ"

Kimi partiler seçmenlerinin oylarını işportaya çıkardılar. Bavul bavul euroları kimse izah edemez. Bu seçimde İstanbul'da şehrin geleceğiyle ilgili olmayan bir oyun oynanıyor.

Yarası yalan yarısı yanlış bilgilerle yürüttükleri kampanyanın arkası bir hayli karanlıktır. Zübük siyasetini hortlatanların niyeti bugün İstanbul yarın da tüm ülkeyi yağmalamaktır.

Allah'tan tek ayak üzerinde 40 yalan söyleyenlerden bizi korumasını temenni istiyorum.

"SEÇİM SANDIKTA TESCİL EDİLİR"

Seçim sahada kazanılır sandıkta tescil edilir. Sizler bugüne kadar adaylarımız ve teşkilatlarımızla beraber canla başla sahada çalıştınız.

Asıl vazife pazar günü sizi bekliyor. Sandıklara sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum. İşi hiç olmadığı kadarıyla sıkı tutmamız gerekiyor.

Kimsenin oyunda gözümüz yok ama bize verilen oyu da zayi edemeyiz. Her şeyi adım adım izleyeceğiz. Bina görevlisiyle kat görevlisiyle sandık müşahidiyle biran bile vazifemizi terk etmeyeceğiz.

Yerimizi yedek bir görevli gelmeden ne olursa olsun bulunduğumuz yerden ayrılmayacağız. Sandık görevlilerimizin kaynağı teşkilatımız olmayan hiçbir bilgiye riayet etmemeleri gerekiyor.

Son söz olarak şunu söylemiyorum. Sandığın kazası 5 yılda bir olabiliyor.

İstanbul'un 5 yılı kaybolup gitti. İstanbul'u bir 5 yıl daha aynı akıbete bırakamayız. Şehrimizi hangi zihniyetin yöneteceğini belirleneceği 31 Mart seçimin şimdiden hayırlara vesile diliyorum.


Haber Kaynağı : 12punto