Ekrem İmamoğlu, imam hatip ortaokulu öğrencilerini kırmadı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Dr. Mithat Bülent Özmen ile birlikte, Eyüpsultan Yeşilpınar Mahallesi’nde önce esnaf, ardından da semt pazarı ziyaretleri yaptı. İmamoğlu burada yanına gelen İmam hatip ortaokulu öğrencilerinin isteğini geri çevirmedi.

Ekrem İmamoğlu, imam hatip ortaokulu öğrencilerini kırmadı

İmamoğlu ve Özmen’in Eyüpsultan’daki birinci adresleri, Hasret Çarşısı oldu. Çarşı boyunca sıralanmış onlarca dükkana tek tek uğrayan İmamoğlu, esnaf ve yurttaşlarla sohbet etme imkanı buldu.

Ziyaretler sırasında, İmamoğlu ve yurttaşlar arasında renkli sohbetler yaşandı.

“SİZİ TANIDIKTAN SONRA OY VERDİM”

İmamoğlu, bir yurttaşın, “Hayırlısı olsun inşallah. Yeniden tam takviye daima birlikte inşallah. Doğuluyum ben. CHP’yle hiç işim olmadı fakat sizi tanıdıktan sonra oy verdim. Yeniden vereceğim inşallah” kelamlarına, “Ben de size mahcup olmayacağım. Çok teşekkür ederim” halinde karşılık verdi. 

İmamoğlu, genç bir annenin, “Ben sizin kazanmanızı çok istiyorum. Benim 4 tane çocuğum var.

Sizin sayenizde süt alıyorum, Anne Kart’ı alıyorum. Dualarım daima sizinle” kelamlarına ise, “Ne hoş. Allah razı olsun. Allah bağışlasın. Senin çocuğun, bizim çocuğumuz” karşılığını verdi.

“EKLER İMAMOĞLU” ANISINI PAYLAŞTI

Çarşıda ekler satan bir dükkana giren İmamoğlu, yaşadığı bir anıyı etrafındakilerle paylaştı. İmamoğlu, anısını, “Doktorum dün bana ileti atmış. Diyor ki, çocuklar okulda bir espri bulmuşlar, seni çok tatlı buluyorlar; artık senin ismin ‘Ekler İmamoğlu’.” sözleriyle anlatırken, dükkan sahibi de “Reklamda kullanabiliyor muyuz” diyerek esprili bir karşılık verdi.

Esnaf ziyareti sırasında yaş almış bir yurttaşın, İmamoğlu’na, “Hay Karadenizli; imanını yiyeyim senin. Allah kuvvet versin” halinde seslenmesi gülüşmelere neden oldu. Yurttaşın elini öpen İmamoğlu, “Kurban olurum. Duan için teşekkür ederim” karşılığını verdi.

“NE YAPIYORSUN CANIM BENİM YA?”

İmamoğlu, kendisine sarılarak, “Size bayılıyorum ya. Kurban olurum. Annem seni çok seviyor. Ne yapıyorsun canım benim ya? Senin geldiğin yerlere ölürüm ben. Sivaslıyım ben ya. Kurban olurum ben sana ya. Ben niçin buradan döndüm ya? Allah beni döndürdü; ölürüm ben sana” kelamlarına ise, “Annemizin ellerinden öperim. Ya erittin beni ya. Yüzüm kızardı, yeter” biçiminde karşılık verdi.

KIZ ÖĞRENCİLER MESELELERİNİ AKTARDI

Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim gördüklerini belirten bir grup kız öğrenci de ziyaret sırasında İmamoğlu’nun etrafını sardı. İmamoğlu, ağlayarak kendisine sarılan bir öğrenciyi, “Kuzum benim” sözleriyle teskin etti. 

İmamoğlu, okullarındaki tuvaletlerin temizliğinden yakınan öğrencilere, “Ben bir görevli yollayayım okula. Şayet okul idaresi derse ki, ‘Yapılsın’; süratlice orayı yaparız. Zira, onlar müsaade verirse biz girebiliyoruz” cevabını verdi.

“TEMEL SORUN, ‘HER ŞEYİ BEN BİLİRİM’ DÜŞÜNCESİ”

Ustasıyla bir arada çarşıda bulunan genç bir kuaför de “Biz kuaförüz, dükkan arıyoruz. Fakat kiralar önemli manada arttı. Tutamıyoruz da. Emlak artışlarından şikayetçiyiz” diyerek, hayat pahalılığını İmamoğlu’na şikayet etti. 

İmamoğlu’nun yurttaşlara karşılığı, “Hem mesken hem iş yerleri; nitekim yüksek kiraları. Bu bir piyasa. Piyasaya da bir şey diyemiyorum. Makûs bir ekonomik ortam var. Şu anda temel sorun, iktisat idaresi. Milletin parasını pul ettiler. En berbat şey ne biliyor musunuz?

Bir insanın ‘Ben her şeyi ben bilirim’ fikri. Ben bilmem. başkanımız, Eyüpsultan adayımız. Türkiye’nin en büyük kurumlarından İGDAŞ’ı yönetti 5 sene. Ben oradaki bütçeyi, güç siyasetlerini bilmem, lakin o biliyor. Zira hayatını ona vermiş. Ben, ‘Onu da bilirim, bunu da bilirim’ dersem olmaz. Türkiye’nin temel sorunu bu” oldu.


Haber Kaynağı : 12punto

CHP eyüpsultan Fatih genç HP karadeniz ortaokul öğrenci