Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,8331
Dolar
Arrow
32,5468
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5688
Altın
Arrow
2429,0000
BIST
Arrow
9.645

Erdoğan, İstanbul mitinginde İmamoğlu'nu hedef aldı! 'Yarı zamanlı bir iş değildir'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul mitinginde konuşma gerçekleştirdi.

Erdoğan, İstanbul mitinginde İmamoğlu'nu hedef aldı! 'Yarı zamanlı bir iş değildir'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde halka seslendi.

İMAMOĞLU'NU HEDEF ALDI

Erdoğan, "İstanbul 5 yılda geri gitti. Büyükşehir belediyesinin acaba Sultanbeyli'ye bir yatırımı oldu mu? Tam ileri diyor ama sen tam gaz geri gidiyorsun. Ulaşımıyla trafiği ile İstanbul içler acısı bir hale geldi. İstanbul'un yönetimi yarı zamanlı bir iş değildir. İstanbul'u yöneten kişi ya tatilde ya büyükelçilerle balıkta ya da Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı peşinde" dedi.

"BAVUL BAVUL PARALAR BİR YERE GÖTÜRÜLÜYOR"

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"İstanbul'un birinci önceliği depreme hazırlıktır. Son dönemde bununla ilgili bir çaba gördünüz mü? Sanki İstanbul deprem tehdidi ile karşı karşıya değilmiş gibi hareket etmekle bu tehlike ortadan kalkmıyor. Önümüzdeki 5 yılda İstanbul'daki tüm binalar yenilenecek. 5 yılda 650 bin konut yenilenmiş olacak. Bavul bavul paralar bir yere götürülüyor. Nereye götürülüyor? DEM ile pazarlıkta, birilerini yemlemekte kullanılıyor.

"BİZİM DÖNEMİMİZDE BAŞLAYAN..."

İstanbul'un ikinci gündemi artık hayatı çekilmez hale getiren trafiktir. Otobüs, metrobüsler olarak Sultanbeyli yeni bir döneme girecek. İstanbul tam bir çile haline geldi. Mevcut yönetim metro hatlarını bile yapamadı. Çekmeköy metrosunu durak sayılarını azaltarak açtılar. Bizim dönemimizde başlayan metro hatlarını bile ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Hafriyat alanına çevirdikleri metro alanlarını saymıyorum. İstanbul'un raylı sistem uzunluğunu bin kilometreye çıkaracağız. "

"İstanbul 5 yılda geri gitti. Büyükşehir belediyesinin acaba Sultanbeyli'ye bir yatırımı oldu mu? Tam ileri diyor ama sen tam gaz geri gidiyorsun. Ulaşımıyla trafiği ile İstanbul içler acısı bir hale geldi. İstanbul'un yönetimi yarı zamanlı bir iş değildir. İstanbul'u yöneten kişi ya tatilde ya büyükelçilerle balıkta ya da Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı peşinde.

İstanbul'un birinci önceliği depreme hazırlıktır. Son dönemde bununla ilgili bir çaba gördünüz mü? Sanki İstanbul deprem tehdidi ile karşı karşıya değilmiş gibi hareket etmekle bu tehlike ortadan kalkmıyor. Önümüzdeki 5 yılda İstanbul'daki tüm binalar yenilenecek. 5 yılda 650 bin konut yenilenmiş olacak. Bavul bavul paralar bir yere götürülüyor. Nereye götürülüyor? DEM ile pazarlıkta, birilerini yemlemekte kullanılıyor.

"KİRLİ PAZARLIKLARDAN UZAK TUTMAK GEREKİR"

İstanbul'dan uzak tutulması gerekenler de var. İstanbul'u kirli pazarlıklardan uzak tutmak gerekir. Yönetimi üzerinde her türlü kirli pazarlık bu kenti kirletir. Kaynaklar yağmalanıp başka amaçlar için savrulmamalı. Şehir halkına hizmet için tahsis edilen kaynakları yağmalayıp başka amaçlar için deste deste savurmak, bu şehri üzer. İstanbul'u üzmemek gerekir. İstanbul'u işporta pazarına düşürmek bu şehre ihanettir. İstanbul'a bu kötülüğü yapmamak gerekir." 


Haber Kaynağı : 12punto

Recep Tayyip Erdoğan Sultanbeyli İstanbul